| elenaionescu a întrebat:

Hey! Am nevoie de puțin ajutor.
Mi s-a terminat menstruatia pe data de 3 august iar de ieri au început sa ma doară sânii și parca mi-a crescut puțin burtica. Țin sa menționez ca am avut relații sexuale cu partenerul meu pe data de 15 iulie, am făcut-o protejat plus la asta eram în perioada fertila.

Cum credeți, ce pot avea, ar fi o eventuală sarcină?
Am nevoie urgent de răspuns, MULȚUMESC MULT!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ce ai mancat si te-ai balonat, ca burta nu creste de la menstruatie, iar la o sarcina incepe sa creasca dupa 3 luni, cand sarcina este abia cat un mar.
In ce priveste sexul protejat si sarcina, nu sunt compatibile, adica este imposibil sa faci sex cu prezervativ si sa ramai gravida.
Daca ai dubii, fa un test de sarcina, fiindca ai deja mai mult de 21 de zile, de la ultima partida sexuala.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun, sanii dor din cauza modificarilor hormonale care se intampla in corpul tau.
Nu ai de ce sa te ingrijorezi de asta, fiindca nu are lagatura cu ce mananci.

Tine minte:odata ce folositi prezervativ la fiecare partida sexuala, chiar nu ai motive sa te ingrijorezi de vreo sarcina!
Hai, incearca sa te relaxezi, ca-ti provoci singura stres inutil.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual din 15 iulie a fost protejat nu poti sa fii gravida.