| Alesia766t a întrebat:

Hey. Am o intrebare?
Sa incep :
Imi place de un baiat, dar nu stiu daca ma place. Ma tachineaza, imi trage sapca din cap, ma priveste lung, ma imita .....Eu merg la dansuri populare, la fel si el. El danseaza cu alta fata si ma priveste lung cand dansam si ma intimidez si ma incurc. Vorbim pe mess uneori. Un baiat ma place, i-ar cel mai bun prieten al sau mi-a spus asa
- Auzi a intrebat X ( baiatul pe care il plac ) daca il placi pe...?
Prietenele mele imi spun ca ma plac, dar nu sunt sigura. El e cel mai bun la invatatura din scola si eu invat destul de bine sunt prima pe clasa mea, doar ca el e popular si na .....Credeti ca ma place?
Daca da, cum sa îi spun?

Răspuns Câştigător
| FabianXZ a răspuns:

E posibil. Se recunoaste usor cand un baiat e indragostit. Poti incerca sa creezi cat mai multe discutii cu el dar sa il astepti. Nu poate rezista o vesnicie

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind un baiat popular cred ca face asta cu toate fetele, sau ma rog, cu anumite fete, ceea ce ar trebui sa-ti spuna ca este o joaca si atat.
Inceara sa nu mai pleci urechea la ce spun colegele!
daca baiatul te place, iti va spune el, te va invita undeva, te va intreba ceva.
Daca nu o face, inseamna ca ii place doar sa se joace si atat.

| Alesia766t explică (pentru Violleta2022):

Este popular dar e timid. Si pe celelalte fere nu le prea baga in seama!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Alesia766t):

Mai puiule, te contrazici singura, pentru ca un baiat timid nu se comporta asa. Un timid nu vorbeste cu mai nimeni, este retras, nu-i popular deloc, din contra, timidul este foarte ascuns si rusinos.
Baiatul descris de tine mai sus, este foarte foarte popular in scoala, ceea ce este total opus timidului.

Dar, multa vorba doi bani nu fac!
Sa-l lasam pe baiat sa decida daca te place, va veni el sa ti-o spuna!

| Alesia766t explică (pentru Violleta2022):

Asa am sa fac!

| Horusss a răspuns:

Cel mai simplu mod de a afla care sunt intentile lui in privinta ta, este sa il chemi la o discutie fata in fata in care sa ii spui ca il placei, nu trebuie sa iti fie rusine sa iti recunosti sentimentele fata de cineva.