| Reachest a întrebat:

Hey. Am o intrebare : Sunt din Bucuresti, am 16 ani. Eu cu un amic ne-am transferat de la un alt liceu (la unul mai de prestigiu), la o alta specializare. In clasa cea noua erau 2 fete (una draguta si una mai putin draguta). Cea mai draguta mi-a spus mie daca am vrea ca unul dintre noi sa stea cu ele ( unul random, adica n-au zis ele ce si cum). Bineinteles, eu am vrut sa stau cu cea dragutica.Mie mi-a placut de ea mai ales ca-i super desteapta si asa linistita, pasnica, intr-un cuvant : perfecta. M-am dat usor asa la ea din a 3-a sau a 4-a de colegialitate (am mai gadilat-o, am pus mana pe mana ei) insa faza mai proasta e ca nu se gadila (mi-a zis ea personal) si se retrage asa usor cand o ating... In spate mai are 2 fete cu care vorbesc despre baieti, despre una-alta (chiar au adus in discutie un baiat de la mine din sector, chiar din zona mea) si colega mea zicea ca-i super frumos. Faza e ca eu o plac, dar am observat ca parca mai frumos vorbeste cu colegul meu (stand in spatele lui ea il mai trage de vesta si ii mai spune cate cv, rad, se simt bine impreuna (nu va imaginati ca ar vorbi si cu el prea mult, dar parca e ceva diferit ).Mi se pare o fata speciala si chiar as vrea sa fiu cu ea.Dar ma simt asa ignorat... Multi mi-au zis ca daca a vrut sa stea cu mine in banca a facut un privilegiu, insa eu cred ca a fost doar amabila. Specific ( din punctul meu de vedere), ca eu arat cv mai binisor fata de colegul meu. Ma puteti sfatui ce sa fac? Ce credeti? Ce sa-i spun, pana acum am dat-o un pic in bara chiar si cu conversatia cu ea, efectiv, spun lucruri ce nu ma caracterizeaza. Nu stiu cu ce sa o atrag, am vazut ca se orienteaza doar dupa baieti frumosi. Nu stiu daca m-ar place ca aspect fizic. Va multumesc mult

Răspuns Câştigător
| IoannaMnt97 a răspuns:

Daca spune ca ii este indiferent atunci nu o lasa sa se mute cu el. Spune-i ca vrei tu sa stai cu ea. Poate asa ai sansa sa te apropii mai tare de ea. Fa-o sa rada, urgent! laughing. Altfel se muta cu Mihai laughing

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fii macar istet si inearca sa cuceresti fata, facand fata concurentei. Fetelor le plac invingatorii!

| Reachest explică (pentru neutrino):

Pai nu stiu cum sa fac asta sad.

| IoannaMnt97 a răspuns:

Spune-i ca o placi si poarta-te cat mai natural cu ea. Nu incerca sa pari ceea ce nu esti. Fetelor le plac baietii destepti. Daca nu esti destept, nu te prefa ca esti Einstein. Fa-o sa rada, cucereste-o. scrie-i un biletel sau eu stiu... incearca sa o faci sa te observe mai mult. Arata-i parti mai sensibile ale tale. Povesteste-i amintiri amuzante din trecutul tau, gaseste ceva cu care sa ii atragi atentia. Comporta-te frumos si vorbeste frumos cu ea. Fa lucruri marunte si dragute pentru ea. Numai pentru ea, nu si pentru altele. Daca vrei sa o ai pentru tine, nu trebuie sa fii frumos. Trebuie sa ii arati ca ai suflet si ca iti pasa de ea. Cred ca stiu ce vorbesc, am relatie de un an jumate care inca mai merge, si chiar foarte bine. Bafta!

| Reachest explică (pentru IoannaMnt97):

Multumesc de sfat, sunt cam derutat, astazi a vrut să facă schimb de coleg cu fata din față. Voi cum ați interpreta asta?

| Reachest explică (pentru IoannaMnt97):

Astăzi mi-a dat flit, a vrut să facă schimb de coleg de bancă cu fata din față... Când am întrebat-o dacă vrea să stea cu Mihai (așa-l cheamă pe colegul din față) a zis că-i este indiferent.

| Reachest explică:

Va rog cat mai multe detalii.

| Vlad_Rares_1977 a răspuns:

Fute-le