| menUU a întrebat:

Hey TPU...am 15 ani fac handball de performanta, da nu conteaza asta.nu stiu cum sa spun, da nici eu nu ma mai cunosc, si nu ma mai inteleg, dar cei din jur!? Nu am avut niciodata o relatie seriosa, mai mult de 2 saptamani nimic special sad nu stiu ce vreau! Da faza e ca ma indregostesc mereu de tipi care nu s-ar uita niciodata la mine, si ii iubesc ca prosta! Prietenele mele imi spun ca sunt obsedata dar acum nu stiu ce sa mai zic, cred ca au dreptate! Da' asta sunt sad! Si atunci cand vine vb de o relatie sunt paff! Ma gandesc asa oare altor fete le e asa usor sa se comporte, la mine nu e asa usor! M-am gandit ca am nevoie de un tip care sa ma invete ce e aia iubire si sa iubesc cu adevarat! Dar imi e frica sa nu fie prea tarziu! Adica am avut nenumarate sanse sa stau cu muuuulti baieti draguti da' mereu "stiu eu fac ceva" si sa stric totul!(ex:pai ori ma simt super najpa si scap de el, ori ma supar din orice si chestii de genu')Chiar nu stiu ce sa ma mai fac toate prietenele mele imi spun ca sunt frumos si ca arat bine la corp si ca sunt de trebuie(si baietii imi sp) da se pare ca degeaba.tot nu am relatii! Oare dc sunt asa, aveti voi o solutie? va rog ajutati-ma! FUNDA big grin

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

O,nu-ti mai fa atatea griji si probleme,te rog!
Viata e una singura si s-o traiesti cum iti place!
Ce tot iti faci atatea mustrari de constiinta? Daca ceva nu-ti convine,normal c-o sa spui,daca o persoana te deranjeaza,normal ca o vei scoate din viata ta!
Nu fii nerabdatoare,esti inca foarte mica,ai mult timp in fata.
In plus, NICIODATA nu e prea tarziu, ti-o spun din experienta proprie.
Ai felul tau de-a fi si modul tau de a gandi.Sa ai incredere in tine,in primul rand in tine!
Poate ca inca nu stii ce vrei,dar asta nu e o problema,toti ne-am ratacit prin asemenea hatisuri,vei intelege si tu, incet, incet.Deocamdata,cauti si bine faci.
Nu-ti schimba caracterul si firea, doar pentru ca nu semeni cu ceilalti.Sa ai curajul sa fii TU!
Asa esti tu si cui ii place!
Si stii de ce ti-o spun? Pentru ca daca traiesti facand mereu concesii,cand vor aparea intr-adevar probleme si incurcaturi,concesiile si compromisurile pe care va trebui sa le faci,vor fi enorme si nu vei suporta,vei fugi mancand pamantul.
Fii tu insuti,nu da socoteala, nu permite sa ti se ceara socoteala, cu tine sa fii impacata si viata nu-ti va ramane datoare!
Mult noroc si NU te grabi!

1 răspuns:
| lorycykcl a răspuns:

Hei, ai doar 15 ani. Cand aveam 15 ani eram cam in aceeasi situatie (si acu am 20 de ani si o relatie de 4 ani care merge super pentru ca mi-am gasit perechea). Nu dispera, mai este timp. Faptul ca scapi de tipi inseamna ca inca nu ti-ai gasit persoana potrivita, nu e asa de simplu sa o gasesti. Si nu e iubire aia care prinde radacini in doua saptamani, asa este firea fetelor, ne atasam prea repede. Nu dispera, nu mai cauta, nu o sa gasesti nimic in starea asta, doar asteapta si ai sa vezi ca exista o persoana si pentru tine. Cand ai sa o gasesti nu tine de tine, nici de cat de bine arati, o sa vezi, se va intampla si atat. succes