| onetwothree a întrebat:

dau funda. As vrea sa ma impac cu iubitul meu. Ne-am despartit joi, si mi-a zis ca si el vrea. dar se poarta cam distant. L-am sunat mai devreme sa ii spun ca vreau sa ne impacam, si a zis ca si el vrea. Dar cred ca se purta atat de distant fiindca era un prieten la el. Va rog, ajutati-ma, nu stiu ce sa fac si acum sunt panicata ca il pierd. Am gresit enorm, vreau sa vorbesc cu el. O zi buna! Va multumesc happy

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Asteapta sa fie singur si linistit ca sa puteti discuta serios si cere-ti scuze pentru ce s-a intamplat (daca ai gresit tu) si spune-i ca inca ti la el si ca vrei sa va impacati.

| onetwothree explică:

Mi-a spus ca ma suna diseara sa lamurim toata povestea. oare chiar vrea sa mai fie cu mine?

| Felix2009 a răspuns (pentru onetwothree):

Daca ti-a zis chiar asa, nu suna prea bine.
Trebuie sa te gandesti la mai multe lucruri:
Cine a fost cel care a vrut sa puna capat relatiei?
Cine crezi ca a contribuit mai mult la asta?
Oare el simte la fel ca tine?
El si-a gasit pe altcineva?
Daca se poarta rece cu tine, ti-ai mai dori sa fiti impreuna?
Cred ca aveti de discutat toate aspectele, apoi veti vedea ce veti face, impreuna sau separat.
Oricum sa nu uiti ca el nu e singurul baiat din lume.

| Felix2009 a răspuns:

Poate ca v-ati grabit amandoi cand v-ati despartit.
Eu zic ca ar trebui sa va acordati o a doua sansa si sa incercati sa fiti din nou impreuna, dar sa discutati sincer despre relatia voastra.
Spune-i sa-ti pare rau si ca nu vrei sa-l pierzi si vezi ce zice si cum reactioneaza.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Planificați-vă să vă întâlniți undeva
Ori pentru ultima dată ori pentru împăcare
PS: (pentru toată lumea) Nu iubiți din toată inima.

| RaduSk8 a răspuns:

Frate ce te panichezi atata? nu o sa il pierzi a stat si el cu prietenul lui o zi de exemplu si eu cand ma duceam cu prietenii sa ne dam cu skateul nu o bagam in seama pe iubita mea. nu te ingrijora doar a vrut si el sa mai stea cu baietii

| Băă_Cristynee_1992 a răspuns:

Pai du-te la el acasa si vorbiti! happy