| anonim_4396 a întrebat:

Hey,as vrea sa va cer parerea in legatura cu o chestie...de unde sa incep? Asa-zisa mea cea mai buna prietena se da la iubitul meu.Nu e problema ca imi e frica sa nu mi-l fure sau ceva,pentru ca stiu ca el chiar tine la mine, relatia noastra e foarte frumoasa si nu o place sub nicio forma...am discutat cu el pe tema asta si a spus ca nu o suporta, dar ma simt dezamagita de ea.Si mai ales,ma deranjeaza ca neaga asta. Spune ca nu vrea sa fie nimic intre ei, ca ea doar tine la el ca la un prieten.Prieten? De cand? Ea a vrut sa faca cunostinta cu el,doar de cand a aflat ca suntem impreuna,si nici macar nu prea se cunosc, dar ea vorbeste numai despre el si mi-a cerut si numarul lui de telefon. oh go on.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna! Deodata ce se da la iubitul tau se exclude din start expresia''cea mai buna prietena''!
Am trecut si eu prin asta! Stiu cum e!
Si chiar daca ai incredere in el,totusi,pune-ti un semn de intrebare. E baiat,iar baietii sunt dornici sa cunoasca cat mai multe, sa incerce. Si poate si iubitul tau e curios sa o incerce.
Si mie imi zicea o tipa despre un baiat ca nu-l suporta si de fapt era innebunita dupa el.
Poarta-te frumos cu ea, deocamdata! Nu stiu daca e o idee buna sa-i dai numarul lui de telefon, spune-i ''cere-i-l lui'' apoi informeaza-te! Daca i-a dat numarul' ai grija, daca nu fii mandra ca ai langa tine un baiat deosebit!
Si pe viitor ai grija in cine ai incredere! E faimoasa faza cu ''cea mai buna prietena iti fura iubitul''
Te pup si bafta!

9 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Dăi numărul, vezi ce face.
Prinde-o în flagrant ca să numai poată face nimic.
Dacă prietenul tău e de acord, atunci îți va spune tot ce îi zice respectiva.
Dar nu cred că se poate ajunge așa departe.
E ceva trecător. De despărțit nu cred că are vreo șansă.

Răspuns utilizator avertizat
| BlackEyedGirl a răspuns:

Inseamna ca nu iti este cea mai buna prietena, daca se baga in relatia ta. Cum a spus Azµre, ii poti da numarul lui de telefon sa vezi ce ii zice, dar vorbeste intai cu iubitul tau sa stie si el despre ce e vorba, apoi cand o vei prinde ii poti cere explicatii, nu va mai putea nega.

| AnonymousTPU007 a răspuns:

E invidioasa.

| BlackOldSun a răspuns:

Deci e o chestie psihologica inconstienta de care nici voi fetele nu va da ti seama de ce se intampla asta! dar nu intru acum in detalii e mult de povestit!winking

| Pufuletica98 a răspuns:

Cine stie... poate vrea doar sa te faca sa suferi un pic.Tu da-i numarul dar daca il necajeste pe prietenul tau atunci ar fi momentul s-o dai dracului (fara suparare). Sper ca ti-am fost de ajutor happy!

| darius1001 a răspuns:

Este invidioasa pe tine si inseamna
ca nu tie cea mai buna prietena.

| Marrry a răspuns:

E clar ca ascunde faptul ca il place pentru ca tu sa nu te superi pe ea...

| Andu21 a răspuns:

Siguranta ta pe relatia care o dai este mai mult sau mai putin justificata.

Da-i numarul de telefon al iubitului tau, vezi ce se intampla, asa ai ocazia sa iti testezi acea siguranta de care am spus mai sus si totodata, sa testezi prietenia dintre voi doua.

Daca tipul te iubeste, iti v-a marturisi daca a fost sunat, daca a primit mesaje de la ea, cand si ce au vorbit.

Asa poti impusca doi iepuri deodata, daca tipul iti spune adevarul si este onest cu tine. Si daca intr-adevar intre voi fetele este un asa-zis BFF.

Mult noroc cu situatia ta!