| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey baieti cum reactionati daca logodnica voastra nu e de acord sa aveti petrecerea burlaciilor inainte de nunta?

Răspuns Câştigător
| StefanIlAreMare a răspuns:

Nu o sa aiba loc o nunta

21 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ii interzici si tu sa faca party cu prietenele, simplu!
Eventual, nu-i interzici, cu conditia sa fii tu streaper-ul!happy

| wildthing a răspuns:

Simt nevoia sa dau un raspuns serios la chestia asta, pentru ca intotdeauna mi s-a parut grotesca ideea de a face asemenea petreceri inainte de nunta...si o sa vorbesc doar de cele date pentru mireasa, pentru ca eu sunt barbat si asta ma doare pe mine.
"Pai ce poola mea, daca te mariti cu mine, de ce sa existe o petrecere unde vine striperu' si cine stie ce se intampla pe acolo, poate si sex, orgie (au fost multe cazuri)? Atunci du-te in poola mea la ala! De ce te mai mariti cu mine?!"
Eu nu am fost insurat niciodata, dar daca s-ar intampla sa ma insor, si ar exista o petrecere a burlacitelor, categoric ar fi motiv de despartire.

| Emma30555 a răspuns (pentru wildthing):

O prostie ai spus. Dacă te iubește nu te înșeala, petrecerile astea se fac de regula din cauza societății, fiindcă asa e modern, nimeni nu înșeala la astfel de petreceri unde mirele poate afla în secunda doi ca doar prietenele miresei nu or fi doar cunoștințe de ale ei și nu te poți baza ca toate țin secret. Dacă e sa te însele o va face fără ca nimeni sa știe, și poate sa para cuminte cum vrei tu și tot sa te însele fiindcă asta se întâmplă 1 când nu te iubește 2 când asa e felul ei, dar e simplu sa ți dai seama de aceste aspecte. Eu nu înțeleg lipsa asta de încredere a unor bărbați în ei înșiși, de ce stau mereu cu teama ca altul e mai bun ca ei și le va sufla iubita.

| wildthing a răspuns (pentru Emma30555):

Nu sunt sigur dar am senzatia ca ne-am mai contrat si in trecut, deci nu stiu de ce te mai obosesti sa-mi dai replica. Ceea ce am scris e viziunea proprie si personala, nu am spus altora ce sa faca, asta e doar ceea ce as face eu. Sunt chestii pe care le accept si mizerii pe care nu le accept. Americanismul asta, mizeria asta imprumutata de la americani, e ceva ce eu nu accept...ideea de petrecere a burlacilor/burlacitelor imi provoaca senzatie de voma. Punct.

| Emma30555 a răspuns (pentru wildthing):

De regula, tipii ca tine se indragostec de fete sociabile, și devin super geloși, iar relația eșuează. De fapt sa fi sociabil nu e ceva rău nici ție aparent nu ți se pare ceva rău dar în sinea ta vei fi mereu gelos, tu nefiind un tip prea sociabil te vei îndrăgosti de opusul tău și nimeni nu va fi fericit. Tipii care se îndrăgostesc de fete cuminți și introvertite nu sunt geloși. Nu te contrez pe tine ca ești tu interesant dar citesc și alti, si e bine sa vada și alte puncte de vedere mai sănătoase.

| wildthing a răspuns (pentru Emma30555):

Puncte de vedere mai sanatoase?! Nu e nimic mai bolnav decat acest "progresism" al vostru care otraveste societatea contemporana.

| Emma30555 a răspuns (pentru wildthing):

Femeile sunt egalii cu bărbații în drepturi și obligații. Oravita era societatea înainte. Toții ratații considerau ca femeia e proprietatea lor sau cum? Ești liber sa fii cu o fata cum iți place dar nu e normal ca societatea sa impună femeilor sa fie supuse, virgine, sau gospodine. Noroc ca și majoritatea bărbaților s-au educat, au evoluat și nu au prejudecăți de rahat.

| Cheo0S a răspuns (pentru Emma30555):

Sunt o gramada de cazuri unde ii iubeste si tot inseala, depinde si ce intelegi tu prin inselat(trebuie neaparat sa se ajunga la sex pentru a fi considerat inselat)?

| wildthing a răspuns (pentru Emma30555):

Din punct de vedere legal, mi se pare normal ca femeile sa fie egale cu barbatii, dar ele nu vor fi niciodata la fel ca barbatii. Virtutea unei femei nu va fi niciodata aceeasi cu a unui barbat. Barbatul baga poola-n peezda si nu invers, barbatul foote, iar femeia e footuta. A avea o cheie care descuie multe usi nu va fi niciodata la fel cu a avea o usa care e descuiata de multe chei. De-aia barbatul care foote multe femei e considerat descurcaret, iar femeia care e footuta de multi barbati va fi intotdeauna coorva. E treaba fiecareia cu cati se foote, pentru ca nu stau eu la cooru' ei, ca sa contabilizez si sa restrictionez numarul de poole care intra in el, dar pentru mine cea in care intra multe, va fi intotdeauna coorva...indiferent cate spume la gura vor face feministele.
Si nu-mi vorbi tu mie de educatie, in conditiile in care nici macar nu stii unde se foloseste cratima.

| Emma30555 a răspuns (pentru wildthing):

O femeie deșteaptă chiar daca își face "de cap" va ști sa aibă grija de reputația ei, uitate la toții bărbații ăștia puternici, frumoși, bogați, care sunt doriți și admirați, ți se pare ca iubetele lor, soțiile au un trecut imaculat? Ce spui tu sunt vorbe fumate și pe care doar tu le mai crezi.

| Emma30555 a răspuns (pentru Cheo0S):

Da, asta înseamnă înșelat în concepția mea, sex cu altcineva. Pe de alta parte puțin oameni sunt pe viata monogami.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Emma30555):

Omul NU este proiectat sa fie monogam, au demontrat asta savantii antropologi de la Harvard

| Violleta2022 a răspuns:

Petrecerea burlacilor este specifica americanilor, nu europenilor si nici romanilor.
Asadar mi se pare o cerere normal si foarte serioasa, fiindca nici o mireasa nu vrea sa-si inceapa luna de miere cu o boala sexuala, luata de la femeile cu care sotul ei s-a delectat la "petrecrea burlacilor".

| Lukasssz a răspuns:

O fac pur si simplu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zic ca ea si fac ca mine. cool

Răspuns utilizator avertizat
| Aditu94 a răspuns:

As reactiona normal, nu vad un impediment ..pana la urma, fata iti doreste bine, vrea ca inceputul de casnicie sa fie unul promitator. Asa ca daca fata nu vrea, raspunde cu aceeasi moneda, spune ca nici tu nu vrei sa aiba o petrece a burlacitelor, si treceti peste aceasta etapa.

| MichailOfilescu a răspuns:

Atunci ramai burlac pentru totdeauna.

| Ratonul01 a răspuns:

O parasesc

| limbidulcisivioi a răspuns:

O bat pana nu mai poate.