| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey baieti, sunt la masa cu seful si isi face cruce cand aude dilemele mele. Voi cand iesiti la pauza de masa cu colegii si va laudati ca va distrati la chefuri este adevarat ca colegii casatoriti si cu copii va invidiaza pentru ca ei nu vor mai avea parte de libertatea asta niciodata?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cine spune ca cei casatoriti nu se pot distra? Ai niste idei cam traznite in intrebarile tale.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ma laud pentru ca colegii mei lucreaza tot cu un volan si ei barfesc tampenii legate de servici, cu familia sau altele mai ales nu sant romani. Cine ma cunoaste nu ma invidiaza doar ma felicita pentru ceea ce sant in stare sa fac in viata... progres in viitor

| GdX a răspuns:

De obicei la masa cu colegii nu te apuci sa dai din casa decat daca vrei sa te lauzi si nu ai demnitate. Si mai ales daca sunt si oameni mai in varsta. Si...totusi, cine a zis ca un om casatorit cu copil nu se poate distra?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e adevarat. Pentru multi ajunsi la varsta si stadiul dw familist nu mai sunt chiar asa de atractive chefurile de care zici tu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu am de ce sa ma laud.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma, ce sa zic. Invidia e la tot pasul. Lumea invidioasa din cale afara. Daca esti casatoric si cu copii, te invidiaza ca ti-ai intemeiat o familie. Daca esti burlac te invidiaza ca esti liber sa faci ce vrei si nu ai nicio obligatie fata de nimeni.

Dar stii ce e mai grav decat invidia? Persoanele frustrate! Alea care isi dau arama pe fata, care se frustreaza din toate motivele posibile.
Totusi, nu am nimic cu cei care se frustreaza ca vecinul are o casa mai mare sau o masina mai scumpa.

Cei mai penibili sunt aia care se frustreaza din orice: se frustreaza ca le-a venit factura cu un leu mai mult decat luna trecuta, se frustreaza ca fiica vecinului are 10 la mate si a lor are 9, cei care se frustreaza ca un om de pe TPU le-a dat un vot care nu le convine etc.

| Michaeel a răspuns:

Aberati. Nu înseamnă că dacă ești căsătorit și ai copii nu ai parte de distracții. Asta e alta părere de a tinerilor? Da, copii necesita mult timp dar acum nici nu stai toată ziua numai cu el în brate, iar un om căsătorit poate la fel de frumos sa meargă cu soția sau soțul în vacanta la chefuri și distracții.