| gingergirl1 a întrebat:

Hey...buna happy Am si eu o micuta problema laughing M-am despartit acum 2 saptamani jumate de un baiat pe care l-am placut de ceva timp si pana la urma am ajuns sa fim impreuna dar intr-un.final ne-am despartit (numai din vina mea) si nu stiu ce sa fac...Am stat impreuna timp de 3 luni (destul de mult,cea mi lunga relatie a amandurora laughing
Bun, in urma cu aproape 3 saptamani am fost la o petrecere a unui amic de-al meu. (prietenul meu,fostul meu prieten...,nu a fost) Si fiind la petrecerea amicului meu,fiind sarbatoritul e a ales jocurile :am jucat sticluta si prima data numai el a invartit-o facand in asa fel sa "cada" numai spre mine sad,am jucat adevar si provocare si un coleg de'al meu i-a dat provocare sa ma sarute (ce e drept acel coleg nu prea ma suporta, si nici eu pe el laughing DECI PRACTIC NU A FOST VINA MEA (bine poate nici eu nu ar fi trebuit sa ma joc dar ce altceva sa fac? si va dati seama ca bunii mei "prieteni" i-au spus cam...tot sad
I-am explicat si s-a suparat pe mine(logic, si eu m-as fi suparat crying
Deci nu imi vine sa cred ...cat m-am chinuit sa ma imprietenesc cu el,sa il urmaresc,sa ma fac "ca ne intalnim din greseala",sa fac pe prietenoasa,asteptam ore in sir in frig pe tribunele alea nenorocite ale terenului de fotbal pana termina el antrenametele,imprieteneste-te cu sor'sa,fi de acord cu el, fa-l sa.rada etclaughing offff sad
Ma gandeam ca tot vine Valentine's Day sa mai incerc sa mai vorbesc cu el sa imi cer scuze(DIN NOUUU)
Si voi ati fi suparati in locul lui,nu? (logic,am fost o nesimtita,nu mi-am dat seama ce pierd ) dar am facut prea multe pentru el(si acum vad ca nu mai conteaza) si nu pot,nu vreau,sa renunt acum straight face
Mda,super,cred ca v-am plictisit dar voi daca ati fi in locul meu ce ati face? Nu inteleg, asa rau am facut? Doar si el sta la scoala numai cu fete si nu mai zic nimicwinking

7 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Daca te place si se gandeste putin isi da seama ca nu insemna nimic acel sarut pentru tine si ca trebuie sa te ierte. Lasa-i spatiu si comporta-te cum te comportai cand ati inceput relatia si i-a placut mult de tine. Cat despre prietenii tai, eu m-as razbuna, macar de distractie, adica daca ei i-au spus lui si daca tipul ala tot indrepta sticluta spre tine inseamna ca cel putin el avea ciuda pe voi. Asa ca ai grija sa nu aiba zile prea bune. Vezi tu cum, daca ti-au spus secretele si tu nu le-ai spus lor pe ale tale poti sa incepi zvonuri, etc, poti sa ii umilesti, sunt multe cai, distreaza-te cu asta pana vine iubitul tau inapoi la tine. Si daca nu va veni nu merita.

| gingergirl1 explică (pentru DracusorImpielitat):

Dupa mine, razbunarea e arma prostului... Poate a fost mai bine ca a aflat pentru va nu puteam sa ma uit in ochii lui si sa il mint ca nu s-a intamplat nimicwinking

| DracusorImpielitat a răspuns (pentru gingergirl1):

Eu ziceam sa te razbuni ca sa te mai distrezi si tu laughing, stiu, nu aduce nimic, pe mine ma amuza. Oricum si eu sunt de acorc cu tine ca a aflat, desi trebuia sa ii spui tu, dar daca esti fata de milioane, poate va realiza ca are nevoie de tine si o sa se intoarca, iti doresc mult succes :*, si daca nu se intoarce nu te intrista, mai sunt baieti, si intr-o zi un baiat o sa faca ce ai facut tu ca sa te cuplezi cu el :*.

| AdyAdeluş a răspuns:

Frumoasa poveste, poti sa scrii o carte. Daca l-ai sarutat pe baiat la un joc stupid nu inteleg de ce se supara dar fiecare cu gandirea lui, nu? Incearca sa ii ceri scuze daca il placi asa mult, dar eu sincer dupa asta m-as fi retras pentru ca pare foarte copilaros sa te superi la un jox. In fime mulra bafta

| neutrino a răspuns:

Mergi la el cu o sticla si invartiti-o pana va impacati.

| sofisis a răspuns:

Ce nu inteleg eu : nu puteai sa refuzi sa te saruti cu altii? Te-au obligat? Ma rog...
Ai cam comis-o. Poti sa incerci sa iti ceri o ultima data iertare si sa speri ca el isi va schimba opinia, dar eu nu cred ca o va face.
Sincer, eu in locul tau l-as lasa in pace.

| noname2021 a răspuns:

Gelozia asta, si orgoliul la fel straight face mno eu ce sa zic, daca te place si el oare nu te va cauta? Adica ti-ai cerut scuze nu? Mai zii ca nu ai vrut ca n-ai stiut si din astea, daca omu' nu te mai vrea apoi n-ai ce sa faci, si probabil as fi suparata daca as fi in locul lui dar el oare chiar este un sfant? Sa fim seriosi! Daca te place nu va fi asa tamp sa nu te ierte.