| OfAnyone a întrebat:

Hey Bună.

Deci vreau puţin sprijin din partea voastră dacă se poate. Înainte să îmi răspundeţi citiţi foarte atent ce am de spus.
Pur şi simplu acum 2 ani m-am îndrăgostit de o fată, eram clasa a 6-a, am fost şi sunt destul de inteligent mereu m-am descurcat. Acum în clasa a 8-a am suferit foarte mult. Deoarece clasa noastră s-a desfiinţat a trebuie să mă mut în altă şcoală. Timp de 1 an şi jumătate nu ne-am mai văzut, doar discuţi pe Messenger şi telefon. În sfârşit a venit ziua mult aşteptată să o revăd. Şi aşa că am discutat cu ea să ne întâlnim ieri [03/04/2011]. Am discutat cu ea la telefon, am stabilit locul. Locul a fost într-un parc. Foarte frumos ştiu dar nu am terminat. A trebuit să stau în frig şi în ploaie [ aşa era temperatură ieri] cel puţin la mine în Călăraşi. Am stat bineînţeles, nu puteam să nu stau sunt îndrăgostit de ea din clasa a 6-a, am plâns, am râs, am încercat să "o uit", dar nu am reuşit, de fapt simt că nu pot, sunt atâtea fete dar nu pot să nu mă gândesc la ea, nu accept să fiu împreună cu o altă fată. Pe ea o iubesc, enorm, plâng în fiecare seară, nu am somn, nu pot dormii. Am aşteptat. în sfârşit a venit la locul întâlniri, 2 pupici pe obraz, şi ne-am continuat drumul prin parc. Am luat un loc pe canapea. Cu ea am discutat la telefon des, şi i tot spuneam că am crescut amândoi, dar dragostea a rămas, cel puţin din partea mea. A fost ziua ei în urmă cu câteva zile în urmă. Nu am ştiut, mi-a spus cu câteva ore în urmă să ne întâlnim, aşa că am decis să i scriu ceva foarte frumos şi romantic pe o foaie frumos aranjată, băgată într-un plic. Când ne-am întâlnit i-am dat şi acel plic şi i-am spus să îl citească acasă. Am discutat cu ea, ştie că o iubesc enorm, am mai fost împreună acum 2 ani, şi ea a ţinut la mine sau cel puţin aşa sper. Şi m-a lăsat mască, în momentul în care mi-a spus :
" Gabi. doar Best Friends"...

Atunci. nu ştiam ce să zic, aşa că am acceptat situaţia, şi ne-am continuat drumul prin parc. Într-un final ne-am despărţit. Eu m-am dus acasă, şi ea a rămas în parc cu 2 bune prietene.

În urmă cu 2-3 zile am vorbit cu ea la telefon şi m-a întrebat ce muzică ascult, eu în timp ce vorbeam cu ea la telefon ascultăm Alex-Dacă dragostea dispare. Aşa că ea mi-a propus o piesă, aceea fiind : George feat Shaman - Ca 2 Copii. Am plâns ore întregi, zile, şi aşa că am decis să i scriu mica strofă şi pe acel bilet. Nu am putut să discut mai multe cu ea [seara], dar am aflat că a citit acel bileţel. Acum ce să zic, nu ştiu cum să i dovedesc mai mult că o iubesc şi că ţin enorm la ea, nu mă gândesc la nici o altă fată, înafară de ea. Vă rog cineva să mă ajute dacă se poate.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Problema si problema mare.Dar ai si un mare noroc.Deci ea ti-a spus doar best friends.Asta inseamna ca in timpul cat nu ati fost alaturi ea a placut si place pe altcineva. Uite ce vei face tu.Plangi,zbiara,dar ei nu-i arata nimic.Vei fi exact prietenul ei cel mai bun.Dar cel mai bun.Vei fi tot timpul in preajma ei,ii vei vorbi,o vei lasa sa-si deschida inima,trebuie sa capete din nou incredere in tine,vei fi nelipsit din locurile unde merge, nu va fi usor, dar asa vei stii si cand e cu cineva-alt baiat-si cand nu.Si,cand va plange, ranita de altul, tu vei fi acolo.Cine iti poate garanta ca n-o sa te priveasca cu alti ochi? E greu trebuie multa rabdare,dar daca doar pe ea o doresti, alta solutie nu vad.O discutie lamuritoare cu ea ar inrautati lucrurile, in sensul ca ar putea sa refuze sa te mai vada vreodata.Deci,ai grija si rabdare.Mult,mult noroc! Bye.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ma bucur ca iti pot fi de ajutor.Ti-am trimis mesaj pe instant, o sa-l vezi.Mult noroc!

| Pho3nix a răspuns:

Mai lasa timpul sa treaca, poate veti mai iesi pe afara sau prin oras, veti mai vorbii, veti mai socializa si cine stie. poate va ajunge sa te placa iar. Lasa totul sa vina de la sine.
Si daca nici asa nu o sa te mai placa, atunci respecta-i decizia, fi un prieten bun si incearca cumva sa o uiti.
E foarte greu, dar asta este. Asa-i viata.

Mult succes!

| EvilThoughts a răspuns:

Unele fete nu pot suporta cand cel mai bun prieten se indragosteste de ele, dar sper sa nu fie kzul ei.Intzeleg ca o iubesti, dar mai ai o sansa.Ea ti-a spus best friends deci inseamna ca nu o deranjeaza faptul ca tu o placi si ca vrea sa ramanetzi prieteni. Speranta moare ultima, pana la urma.Increderea in tine, poate ca te va ajuta sa treci peste.Cred ca esti un baiat de treaba si ca meritzi ce e mai bun.Nu mai gasesti baieti asa sinceri in ultima vreme. Sper ca ea sa isi dea seama de cat de mult o iubesti...

| uranus1995bz a răspuns:

Draga OfAnyone,inteleg dc te-ai inscris pe aceasta comunitate,eu zic ca e o problema dificila,ea nu vrea decatr sa fiti prieteni,dar tu o iubesti enorm,eu as zice sa nu renunti,sa faci tot ce e posibil,flori ciocolata,glume,dansuri, serenade, daca vrei mai multe sfaturi add uranus1995bzwinking sper ca sfatul meu sa iti fie de folos big grin

| Gabriela0206 a răspuns:

Buna!
Daca ea vrea sa fiti best friends, atunci asa sa fie! Fa in asa fel incat sa fii prietenul perfect - mereu langa ea, mereu sa o asculti, mereu sa ii suporti greselile si sa le ierti, etc.
Si la un moment dat ea va putea spune "Ai fost mereu langa mine, ai fost prietenul perfect!" Si sunt sigura ca atunci va realiza cat de mult o iubestihappy.
Poate sa dureze saptamani, luni sau chiar ani dar sunt sigura ca se va intampla intr-o zi. happy
Nu iti pierde rabdarea si continua sa lupti pentru ea!
Mult succes!

| OfAnyone explică:

Am uitat să specific că dau şi fundă! Şi notă răspuns pentru toţi! Sper să mă ajutaţi.

| OfAnyone explică:

Îţi mulţumesc extrem de mult. Aşa am să fac, şi da ţin la ea nu vreau să se întâmple acel lucru. Adică să nu ne mai vedem vreodată. Deci îţi mulţumesc, am să acţionez cât de curând, doar că trebuie să mai mă calmez.cât de cât. Mi-ai fost de mare ajutor. Primul răspuns. Dar altele nu mai vreau, pentru că parcă văd că o să răspundă un băiat sau fată de 12 ani care chiar nu au trecut prin aşa ceva. Îţi mulţumesc.

| altaway a răspuns:

Eu care sunt cel mai popular in scoala mea spun ca ai procedat gresit la inceput
in prima faza trebuie sa iesi la un suc si sai implinesti 1 dorinta, sa o intrebi diverse lucruri de ex. care este muzica ei preferata..., la 2 intalnire trebuie sai o chemi undeva in intim, sa ii dai un buchet mare de flori si sa dansati pe muzica ei preferata daca faci asta o sa-ti iasa.ITI SPUN DIN PEPRIA EXPERIENTA. AM AVUT 3 PRIETENE
dar a trebuit sa renunt cu randu la 2. 1 aplecat in japonia si 1 in rusia
egal... fa tot ce ti-am zis si o sa-ti iasa din prima
ai grija sa nu fie trista de nici unele cand e cu tine ca atunci nu o sati mai iasa BYE, BYE!