| Avril456 a întrebat:

Ce simti cand se rupe himenul? Ce senzatie ai?

3 răspunsuri:
| HazelEyes77 a răspuns:

De discomfort, durere, usturime. Acum depinde de la femeie la femeie. La unele primul act sexual e foarte dureros pe cand altele simt doar un discomfort. Himenul se poate perfora si de la exercitiile fizice gen spagat, practicarea anumitor sporturi, echitatie, mers pe bicicleta etc. In cazul asta nu se simte mare lucru de fapt nici nu realizezi ca s-a intamplat asta.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Niciuna.

| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc a răspuns:

Buna. De exemplu la mine cand himenul s-a rupt a fost o senzatie de mare disconfort, senzatie urmata de durere si cateva picaturi de sange. Acum depinde de la o femeie la alta. Sunt multe fete cu himenul elastic, unde dureaza mult mai mult sa se rupa si nici nu doare asa tare. Pe de alta parte, unele fete au himen plastic care se rupe odata cu prima penetrare, si bineinteles doare.
Bafta! :*