| Unlocked a întrebat:

Hey,deci treaba sta cam asa,am cunoscut acuma-s cateva luni o fata pe facebook,de la inceput ea s-a bagat in seama cu mine,si na de acolo am inceput sa tot vorbim zilnic pot sa zic.Tin sa spun ca nu ne-am inatanit inca face u face,dar si asa eu am inceput sa ma indragostesc de ea foarte tare,cu totul nu doar partea fizica intelegeti ce vreau sa zic.Bun si aici este problema,nu pot sa-i spun ce sentimente am pentru ea,mi-e teama sa-i zic ca o iubesc si ca as vrea sa fiu cu ea,ca nu stiu cum va reactiona,numai pot asa ma simt asa de prost in ultimul timp,parca am un dor nebun sa o vad,sa o aud,sa fiu cu ea, as face-o cea mai fericita fata, ea are 16 ani iar eu 20, e fata visurilor mele exact genul de care am nevoie, si dupa care tot caut de atata timp.Nu stiu,ea cred ca ma vede doar ca pe un prieten,dar in aceelasi timp imi lasa impresia ca ma place si nu odata ci de mai multe ori,apropouri chestii de gen, dar oscileaza foarte mult intre astea, si ma raneste foarte mult...Nu stiu ce sa mai fac sad, nu vreau sa o pierd sad, dar n-am nici curaj sa-i spun ca o iubesc si ca as vrea sa fim impreuna.Numai pot traii asa, imi vine sa urlu pur si simplu, as fi in stare sa fac orice pentru ea. Ceva sfaturi? sad

5 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Deci nu v-ati vazut face 2 face si ai de gand sa-i zici ca o iubesti...
frate, e cea mai buna idee posibila, te sustin!
cu siguranta nu te considera doar un amic, bag mana in foc ca are aceleasi sentimente pentru tine!
asteptam o noua postare, in care sa ne zici cat de fericiti sunteti impreuna!
astia care zic sa nu faci asta, sunt invidiosi pe tine, niste urati care nu au gasit si ei pe facebook fata perfecta!
iubirea! da! strigati toti cu mine acum "viva iubirea!" mainile sus!

| sayWhaaat a răspuns:

Ai 20 de ani si iti e rusine sa iti recunosti sentimentele fata de o pustoaica care nici nu stie ce-i cu ea?
Scoate-o la un suc si vorbiti.

| noname2021 a răspuns:

Hey uite,poti sa-i zici si online ce simti pentru ea,dar poti sa-i zici si fata-n fata,ai grija ca desi exista vorba aia "Niciodata nu e prea tarziu." ei bine,uneori e tarziu,nu astepta prea mult ca poate ti-o fura altcineva,spune-i ce simti pentru ea,chiar si pe net,daca nu accepta atunci nu o stresa,mai las-o, mai asteapta de la ea, dar faza e ca tu trebuie sa faci primul pas, pe urma face si ea mai multe ca tine, daca tine la tine cu adevaratwinking

| 69AnonimuS69 a răspuns:

E mult prea usor! Spune-i exact asa: "-Hei! ma gandeam ca vorbim de ceva timp. Ce-ar fi sa vorbim la un ceai/o bere/cafea/etc? Ai vrea sa ne vedem Vineri sau Sambata/ Sambata sau Duminica?" sigur o sa zica da.

| Fraierul a răspuns:

Sinucide-te si nu mai traiesti astfel.
Cum naiba sa-i zici ce simti pe NET si NICI macar n-ai intalnit-o in viata reala? Doamne!
Frate, treci mai departe si combina-te cu una de nasul tau, nu pustoaice.