| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Deci uitati povestea: imi placea de un baiat cu care m-am imprietenit si am devenit foarte buni prieteni. mai toti de la scoala tot ziceau de noi 2 si asa mai departe. el are un prieten foarte bun cu care m-am imprietenit de curand. am inceput sa ne salutam, sa vorbim...dar am observat, cand ies pe afara sau pe hol la scoala se tot uita la mine si cand ma uit si eu la el imi zambeste, cand trec pe langa el se uita mai ciudat la mine decat restul baietilor-parca hipnotizat-, daca il rog ceva ma ajuta. Voi ce parere aveti? este posibil sa ma placa?

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Da foarte mare posibilitatea!
De obicei baietii cand nu au sentimente sunt foarte distanti!

| mona a răspuns:

Este mai mult ca posibil ca te place

| neutrino a răspuns:

Este normal ca prietenii prietenului tau sa iti zambeasca si sa te bage in seama sub diferite forme. Unii dintre ei este posibil sa fie mai draguti chiar decat baiatul pe care tu l-ai ales. Asta nu inseamna ca toti acestia doresc o relatie cu tine si sa-si tradeze prietenul. Se pare ca tie iti cam fug ochii, dar pe de alta parte esti tanara si ai tot dreptul sa alegi. In viata insa, mereu se va gasi cineva mai dragut decat iubitul tau, si atunci ce vei face?

| Katherineeeee a răspuns (pentru neutrino):

Dar el nu este iubitul meu. Am spus ca imi placea de el, dar suntem decat prieteni buni si atat.

| Azµre a răspuns:

Vorbește cu el tu ce crezi!

| drogh a răspuns:

Nu cred că este o simpatie. Te place, mai ales dacă se uită în ochii tăi intens şi îţi zâmbeşte. Fără îndoială, este posibil.

| Swal a răspuns:

Din ceea ce ai zis tu e clar ca te place, nici un baiat nu ar face aceste lucruri asupra unei fete cu care nu are nici o treaba. Aposteaza-l si tu. poate scoti ceva de la el big grin

| Patricia13BlackCat a răspuns:

Te place. Daca iti place de el uită-te mult la el si zâmbeste-i cand esti pe langa el!

| carinutza373 a răspuns:

Poate te place ca si prietena-prietenului-sau, adica s-ar putea sa te placa dar una din regulile baietilor: nu furi fata celuilalt, adica poate ai devenit si cu el ceva BFF si poate ca sunteti voi 3 dar trebuie sa alegi unul dintre ei (daca iti place si de celalalt) si mai bine spune-i primului baiat ca il placi si daca si el te place atunci al 2-lea n-o sa se mai bage.

| telefon000 a răspuns:

Da,cu siguranta te place dar totusi incearca sa vezi daca aveti vreo sansa sa fiti impreuna. daca il placi spune-i asta.asa va fi mai usor pentru tine si daca te place si el poate o sa fiti impreuna. sper ca te-am ajutat pup