| negat1ve a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele baietoase? De curand m-am imprietenit cu o fata care se uita de mult timp la mine, si mi-a dat mai multe "semne" din care eu am inteles ca m-ar fi placut. Aceste "semne" s-au intins pe o perioada de catva luni din care eu eram indiferent si ea se tot interesa de mine. Intr-un final, m-am imprietenit cu ea, si aflu ca ea are doar o prietena care e si cea mai buna de altfel, si inrest toti prietenii ei sunt baieti. M-a cam deranjat usor stiind ca are si iubit, si mai sta si cu altii in autobus, la scoala, si acum mai noi si cu mine. Nu e genul "tarfa", stiu sa recunosc una, dar ea nu e asa, e pur si simplu baiatoasa mi-am zis eu. Si tocmai cand incepusem sa o plac, acum parca m-a lasat cu un gust amar asa si ma face si gelos in acelasi timp. In autobus sta langa mine acum, o data a si dormit pe umarul meu, si sunt unele zile in care imi zambeste si ma atinge ( alte semne ca ma place) dupa care alte zile abia vorbim. E destul de ciudat...voi ce ziceti?

1 răspuns:
| bohren a răspuns:

Pai eu cred ca te cam place! eu una nu m-as uita la un baiat daca nu mi-ar place de el iar de adormit pe umarul lui...clar! si si eu am mai multi prieteni baieti decat fete. problema ar fi iubitul ei.
poate e timida. iar daca comportamentul ei e atat de instabil inseamna ca nu prea stie ce vrea.(poate nu si-a dat seama exact daca ea te place sau poate nu e sigura ca tu o placi) posibil ca trebuie sa ii dai si tu mai multe semne si apoi sa ii spui daca cumva o placi.big grin