| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey fetelor, cum ati reactiona in urmatoarea situatie scapata de sub control, toata ziua m-am framantat la aceasta dilema, era cap pe ce sa fiu fentat la rest cand am fost la supermarket la cumparaturi din cauza ca eram cu gandul in alta parte. Asadar, sunteti intr-o relatie cu un tip divortat care are si un copil din casatoria anterioara si locuieste cu el. Cum reactionati daca va mutati impreuna la el iar el doarme cu copilul si nu cu voi, in concediu face tot ce zice copilul, practic copilul are toata atentia lui. Ce faceti? Ati accepta asa relatie?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Atenția trebuie sa fie si la femeie. Ca se duce după altul.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă un părinte, mai ales bărbat matur, e ghidat și manipulat de copilul lui, atunci nu-i-a bună.
Ca răspuns: Nu. Nu aș accepta așa relație.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa te ocupi de copilul tau nu înseamnă că ești manipulat de el. Când vei fi părinte vei înțelege. Și vei înțelege și că tot timpul pe primul loc este copilul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VoidEternal):

Alta e a te ocupa și alta e să fii tot timpul numai la cheremul lui.

| VoidEternal a răspuns (pentru anonim_4396):

In prima parte a copilăriei sale, copilul necesita toată atenția părinților, daca vrei să crești un om sănătos fizic și mental, care să ajungă un tânăr cu o personalitate distincta și solidă, care sa poata face diferența dintre bine și rău și care nu se aruncă cu capul înainte pentru că așa fac toți prietenii lui. Cu alte cuvinte genul de tânăr care nu are nevoie să pună întrebări pe TPU.

| Valentina8 a răspuns:

Daca exista fete care accepta sa fie in relatie cu oameni casatoriti cu nevasta si 3 copii, sigur exista si femei care ar accepta situatia elencata de tine laughing