| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey baieti, cum reactionati daca sunteti intr-o relatie cu o femeie care are un copil din fosta casnicie si va pune conditia ca atunci cand va mutati impreuna copilul doarme cu voi in pat in fiecare noapte?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce sa fiu intr-o relatie cu o femeie care are un copil?
Ma rog, daca as ajunge intr-o relatie cu una ce a facut pui aiurea, i-as da flit cand mi-ar cere sa dorm cu plodul.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu accept asa ceva

| Hammurabi a răspuns:

Verginică tată, de ce crezi tu că o femeie cu o situație și așa dificilă, care abia a intrat într-o relație, s-ar autoexila singură din brațele bărbatului care o iubește?(pentru că a acceptat-o cu un copil care nu e al lui)
Nu și-ar da seama că bărbatul ăla o să creadă că ea e cu el doar din interes, dacă ea pune copilul "tampon" între ei ca să blocheze viața lor intimă?

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru Hammurabi):

Pentru ca toate femeile care au un copil din fosta casnicie vor considera copilul nr. 1

| Hammurabi a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Și dacă îl va considera copilul nr. 1, tot nu va face prostia să-și saboteze singură viața cu noul partener, transformând copilui în "chestia" care le blochează lor viața intimă.
Nu poate fi atât de proastă încât să nu-și dea sema că procedând astfel, va transforma copilul într-un "obstacol" în ochii pertenerului ei.
Cum ar putea fi chestia asta în interesul ei și al copilului?

| Goete a răspuns:

Daca e un bebe e normal.
Si daca e o copila de 19 ani, nici atunci n-as comenta nimic! - sa fie totul cum vrea femeia

| LordCristobal a răspuns:

Depinde și de copil.
Dacă e un copil mic până în zece ani nu e nicio problema.Dar trebuie sa îți convingi partenerul pe cale diplomatică că copilul trebuie sa se învețe să doarmă singur.
Dar dacă copilul e prea mare e cam exagerata cerință.
Dar de obicei daca te cuplezi cu cineva care are un copil din alta căsnicie trebuie să accepți și copilul respectiv pentru că prin acceptarea lui îți respecți partenerul.
Din păcate sunt multe cazuri în Romania dar și în lume unde partenerii nu accepta copiii din alte căsnicii și copiii au de suferit din cauza acestor situații.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un copil nu este o problemă! Dacă vezi copilu ca pe o problemă, atunci punere în situația ei, ea ce ar face dacă tu ai avea copil? voi ăștia de gândiți un copil ca pe o problema.Sunteți cam reduși mintal. Și niciodată nu v-ați gândit dacă a-ți fi voi cei care aveți copil.În creierii voștri, o femeie care are un copil și este singură,. Nu mai este buna de nimic, (cum gândiți voi ăștia,. De ce sa cresc eu copilul altuia) da voi dacă ați avea copil. Și ați găsi o femeie care sa va accepte. Ea nu se gândește vai cresc copilul altuia. În fine, mai bine stați și dați banii la femei care fac pe bani sau mai simplu lucru manual. Nu vă mai bateți joc de femeile care au dat peste asa ziși bărbați cum sunteți voi care vedeți femeia doar pentru o placere sexuala și nimic altceva. În fine, succes.

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum de ai tras tu concluzia, din tot ce a spus Verginică, că problema ar fi copilul și nu mama lui care are pretenția să doarmă copilul în pat cu ei? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Ai citit în craci și craca este în aer. Mai citește o dată. Ca sa înțeleagă si creierii tăi. Dacă tipu ala considera ca copilu este o problema, atunci sa se ducă la prostituate. Ăștia de considerați ca un copil este problema, ca de ce sa crești copilul altuia. Nu meritați nici măcar sa stați de vorba cu o femeie. Da voi v-ați gândit dacă taicatu este cel natural. Și nu cel adoptiv. Pf...

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi că o să bubui de atâta deșteptăciune.

Pe tipul ăla l-ar deranja la fel de mult și dacă ar fi copilul și dacă ar fi un Rottweiler și dacă ar fi soacră-sa la el în pat.
Ai un handicap de nu poți pricepe că nu copilul e problema?
Problema e că "ceva", indiferent ce ar fi acel "ceva", îi blochează lui posibilitatea de a avea o viață intimă normală.
E greu de priceput?
Vrei să-ți fac un desen să pricepi că nu copilul e problema?
Sau tu ai 80 de ani și nu-ți mai aduci aminte care e importanța vieții intime într-o relație?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Problema este în creierii voștri! Copilul nu o sa doarmă o veșnicie cu ei în pat, dacă este mic e normal sa stea cu părinții după care îl pune în patul lui. Mai bine uită-te la haznale TV și fugi o tura prin bar sa bei pana nu mai poți!

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ok. Bine bunicule.