| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey fetelor cum reactionati în situația asta critica? Sunteți invitate în oraș de către un băiat și stabiliți sa va vedeți la un restaurant. Va întâlniți în fata restaurantului, el va deschide una sa intrați, după care intra și el și din greșeală se împiedică de prag. După ce ati intrat va întâmpina o superba doamne cu prestanță de showbiz care va conduce către masa. După ce v-ați tras scaunele și v-ați așezat pe ele vine chelnerul către voi în pași de dans și va înmânează meniurile apoi se retrage discret și tiptil de lansa voi. Seara decurge foarte bine și vine momentul cel mai critic, nota de plata. Chelnerul vine intr-o pirueta cu nota de plata și o înmânează băiatului. Băiatul devine palid la fata și se preface ca leșina astfel încât voi sa plătiți consumația fără ca el sa va ceara lucrul asta. El este dus cu ambulantă iar voi ani rămas bune de plata. Cum gestionați situația asta?

Răspuns Câştigător
| blackann a răspuns:

Bro, fac o pirueta si tiptil, imi tai repede o vena cu, cutitul de pe masa din restaurant.
sa ma ia si pe mine repede ambulanta si nu mai plateste niciunul.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o problema, platesc nota de plata si ma duc la spital, sa vad de ce a facut ala infarct.
dupa ce ma asigur ca-l preia familia lui, ma retrasg si-mi caut aul prieten.

Inca ceva ceea ce nici tu nu stiai, dar este in codul bunelor maniere:
In restaurant, barbatul intra PRIMUL!

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Foarte dubioasă situația, dar am o întrebare: Ce treabă are împiedicatul în prag cu tot ce a urmat? De ce ai inclus și detaliul ăsta?

Răspuns utilizator avertizat
| PufuletiStarNesarati a răspuns:

Raman la spalat vase si ii fac cerere de transfer pe card. E de la ei oricum