| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey fetelor cum reacționați atunci când ieșiți la întâlnire cu un băiat la restaurant și vine chelnerul tiptil pe vârfuri și emoționat cu nota de plata și ii spune ca e obligat sa lase bacșiș și ca trebuie sa aleagă din variantele procentuale de bacșiș. În acel moment observați ca băiatul devine roșu la fata și începe sa respire greu și da brusc cu pumnul în masa și începe sa se certe cu chelnerul pentru ca e prea zgârcit sa lase bacșiș, tot restaurantul se uita la voi. Cum gestionați situația?

Răspuns Câştigător
| tunoi88 a răspuns:

Nu ai ce cauta cu o asemenea persoana. Bacșiș am lasat si fara sa vina chenerul sa imi spuna sa aleg varianta. Daca nu ai bani, nu mai scoate o femeie in oras happy multi nu sunt barbati, sunt fetite happy

| TheGentleman a răspuns (pentru tunoi88):

Pe de altă parte, realizezi că prin bacșiș încurajezi patronii să se poarte cu ei de parcă ar fi slugi pe plantație (pe principiul că-și scot ei banii din bacșișuri)

| dullcat a răspuns (pentru TheGentleman):

Exact.Practica asta e penibila si chiar daca toti se bucura de bacsis, dintr-o perspectiva mai larga doar se afunda mai tare intr-o industrie care refuza sa le recunoasca drepturile si sa le ofere un salariu decent.

11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Vine chelnerul tiptil, cu nota de plata? Nu zau.

| J0B0MAT a răspuns:

Da frate, am primit și eu bacșișul pe bon. Vreo 30 de lei.Wtf?
După ce că e o ciorbă 30 de lei, mult mai mică și mai proastă ca acum câțiva ani, mai bagă bacșiș pe bon.
Bacșișul e opțional, e ilegal să obligi pe cineva să lase bacșiș.Ba să îi mai și impui.Acum mai rău nu mai las bacșiș.Mai bine îi dau unui cerșetor banii ăia sau hrănesc câinii străzii, nu niște angajați care fac mai mulți bani ca un sfert din români.

| johnnny123 a răspuns:

Tu încă nu te-ai plictisit de tine însuți și de toate întrebările astea?

| Hyperion7 a răspuns:

Ii spun chelnerului:"Nu e el persoana cu care trebuia să întâlnesc, s-a pus la masa mea și nu mai voia să plece"
rolling on the floor

| Marius22222222222 a răspuns:

De unde visezi așa scene? pe bune apuca-te de făcut vreun film ceva

| TheGentleman a răspuns:

Verginico, n-ar fi rău să punem și sursele de inspirație.

https://www.youtube.com/watch?v=XtxdJemeULw

glumesc, dar seamănă foarte mult cu acest scenariu =)) =))

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru TheGentleman):

Sunt un om asumat și întotdeauna inge nunchiez și fac plecăciuni în fata celor de la care mă inspir, în cazul de fata este produsul imaginației mele.

By the way, misto rau videolaughing

| PardosealaTVR1 a răspuns:

Io zic ca esti de acelasi rang ca creanga ba