| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey fetelor, cum reactionati in situatia asta scapata de sub control, un baiat va invita in oras la o cafenea si cand ajungeti acolo el deja sta la masa si si-a comandat deja cafeaua. Cand ajungeti la el la masa va spune " la bar trebuie sa comanzi daca vrei ceva", cum gestionati?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pretind ca ma duc spre bar si plec acasa, lasandu-l ca prostul sa-si bea singur cafeaua.

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Situatia asta scapata de sub control. Ce a fost sub control și a scăpat?

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru sadrian46):

Totul era sub control pana s-au intalnit. Cand fata a vazut ce nesimtit e ca si-a comandat inainte sa vina ea si mai si ii spune sa mearga sa isi comande singura de acolo a scapat de sub control

| Emma30555 a răspuns:

Ce e asa grav? Daca la bar se comanda si nu se serveste la masa nu e normal sa comanzi de la bar? Daca el a ajuns inainte nu e normal sa isi comande banala cafea? E o invitatie la o cafea banala, nu interpretez in nici un fel, nu e ceva pretentios nu e ceva fitos e o simpla cafea Unde e problema? Ca nu m-a asteptat?

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru Emma30555):

Nu era frumos sa o astepte pe fata si apoi sa mearga el la bar sa comande ca un barbat adevarat?

| Emma30555 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu neaparat, nu este un loc cu asteptari, in plus sunt vremuri in care nu se mai pune accent pe lucrurile astea atat de mult. Femeia nu este un copil neajutorat. Nu era frumos ca el sa stea la masa fara sa comande nimic, si da putea sa mearga el la bar, dar poate nu stia ce vrea sa bea prietena, amica lui, sunt mai multe feluri de cafele. Pentru mine nu este o greseala asa mare, poate acest cuplu nu este de moda veche.

| Emma30555 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

In plus nu asta il face barbat adevarat, sunt alte calitati pentru asta, gestul asta il facea un barbat atent, faptul ca a procedat asa denota ca nu este foarte atent la treburile astea dar asta nu il descalifica, poate este un tip care are farmecul lui dar nu se straduie sa impresioneze sexul opus prin cavalerism de genul asta

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru Emma30555):

Inteleg ca esti o fata cu care nu are pretentii sa fie respectata

| Emma30555 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Sunt respectata desigur, dar nu țin la clișee, chestii false. Îmi place un tip sa fie natural. Sa facă ce simte. Eu îmi dau seama când cineva face un lucru doar ca să dea bine și când cineva face niște gesturi natural și sincer. Eu ți am răspuns generic la situația prezentata de tine în care mi-am dat cu părerea, nu vorbesc de persoana mea sau iubitul meu. Dar în nici un caz nu mi se pare ca e bărbat adevărat doar din acest detaliu, nu ma impresionează ca îmi ia o cafea de 7 lei într o cafenea. Dacă își ia primul fiindcă ajunge primul este ok, dacă mie îmi este lene sa îmi iau cafea singura, ii spun sa se ducă el, cu condiția sa știu exact ce vreau sa comand. Eu comunic direct când vreau ceva.

| Goete a răspuns:

Mi se pare normal daca nu vine la timp

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru Goete):

Fata a ajuns la timp, exact la ora stabilita, el a ajuns mai repede cat ora stabilita

| Goete a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

As merge la bar si mi-as comanda o cafea cu lapte; apoi as merge cu el acasa si in punctul in care si-ar pune prezervativul, as merge la baie si as iesi imbracata spunandu-i inainte de a iesi pe usa:
"Pe Bulevard trebuie sa comanzi daca vrei ceva"

| AliGab a răspuns:

M-as duce la bar, as comanda inca o cafea pentru el cu dedicatia "Trezeste-te!" si as pleca imediat fara sa ma mai vad vreodata cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia se întoarce și pleacă după ce el i-a spus - la bar trebuie sa comanzi daca vrei ceva

| 1Dezaxat a răspuns:

Ce-ai scapat de sub control? Locatia barului sau ce cafea vrei?

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru 1Dezaxat):

Gestul baiatului a facut situatia sa scape de sub control