| anonimul a întrebat:

Hey fetelor.sa zicem ca sunteti prieteni cu un baiat de 2 ani si il considerati ca un frate(adica asta ii spuneti). vorbiti mereu, il apreciati mereu etc.si va dati la el mai mereu.asa...daca la un moment dat va intreaba daca vreti sa fiti impreuna si voi ii spuneti ca va mai ganditi ce inseamna? ca simtiti ceva pentru el? stiu ca in general scuza la asa ceva este ca "m-am simtit confuza..mai surpins si nu stiam ce sa mai zic". intrebarea mea este daca chiar e adevarata aceasta scuza? adica daca va intreaba un prieten, chiar puteti fi confuze? adica nu stiti foarte clar ca il vedeti ca un prieten?

10 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca 2 ani v-ati vazut ca niste frati este foarte greu sa schimbi legatura dintre voi doi!
Ori sunteti ca fratii ori sunteti doar amici! aceasta intrebare ar putea costa aceasta relatie, adica nu va mai putea fi cea de pana acum cand unul dintre cei doi are altfel de sentimente!
Vrea timp sa realizeze binele si raul din viitorul apropiat!

| anonimul explică (pentru IloveME):

Nu am spus ca ne-am vazut ca niste frati.am spus ca timp de 2 ani am fost "amici", iar in ultima vreme am fost prietenei foarte foarte buni si flirtam unul cu altul iar ea spunea"ca sunt ca fratele ei"...adica eu am intrebat-o in momentul cand am vazut semne CLARE ca ma place

| IloveME a răspuns (pentru anonimul):

Atunci tu ai facut tot ce ai stiut mai bine!
Lasa totul in mainile ei, da-i timpul necesar pentru a lua cea mai buna decizie atat pentru ea cat si pentru tine!

| anonimul explică (pentru IloveME):

Iar eulaughing...intrebarea mea e la trecut.adica lucrurile astea sau intamplat de foarte mult timp.eram doar curios sa stiu raspunsul "daca a spus ca se mai gandeste iar apoi a spus ca, chiar nu stie "inseamna ca ma place sau nu? poate o fata sa fie nehotarata daca pe baiat il vede doar ca un prieten?

| IloveME a răspuns (pentru anonimul):

Nu! daca te-ar place ti-ar fi raspuns pe moment!

| BlackheartQueen a răspuns:

In aceasta situatie cred ca pur si simplu, m-as gandi daca l-as vedea ca prieten foarte bun sau ca iubit iar apoi i-as da un raspuns. Un "ma mai gandesc" nu inseamna ca il plac si tocmai de aceea nu i-am raspuns pe moment "nu". Ar putea fi mai mult un refuz dar depinde mult de situatie. Cert este ca urmatoarea data cand ne-am vedea, am clarifica aceasta situatie si i-as da un raspuns concret.

| anonimul explică (pentru BlackheartQueen):

Si daca ar trece o saptamna intreaga si apoi el tiar aminti de subiectul asta iar u i-ai spune "chiar nu stiu" ce ar insemna?happy

| BlackheartQueen a răspuns (pentru anonimul):

Nu e greu sa schimbi legatura. De cele mai multe ori se intampla ca prietenii foarte buni sa fie impreuna. Poate fi un avantaj pentru ca deja va cunoasteti foarte bine. Eu nu i-as spune asta dar ar trebui sa iti dea un raspuns clar. Nu stiu cat a trecut de cand ai intrebat-o ultima oara insa ar trebui sa mai astepti putin apoi sa va intalniti doar voi, sa fie ca o prima intalnire. Mergeti undeva, beti un suc, discutati, va plimbati apoi la sfarsitul intalnirii o intrebi. Ma gandesc ca pana acum i-ai aratat latura ta de prieten bun si aceasta intalnire ar putea reprezenta un inceput.

| Azµre a răspuns:

O prostie, nu-ți este frate, e un oreacare, care la un moment dat poate fi și iubit!

| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Poti fii confuza.Nu te poti gandi pe momentbig grin