| zuzuca a întrebat:

Hey`h:*, am o problema, acum un an un baiat mi-a cerut prietenia, si am refuzat, acum am un prieten de 5 luni jumate si acel baiat de anul trecut este si el cu noi in gasca, lui ii place de mine, si mie imi place de el. dar evident il plac si pe prietenul meu, ce sa fac?

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, eu zic sa te gandesti bine si sa alegi pe cel pe care il placi mai mult, langa care crezi ca te simti tu bine si fericita, ai mare grija sa nu iti para rau, totusi draga daca ai prieten si il placi eu zic sa ramai cu el, dar nah... e decizia ta, eu in locul tau as ramane cu cine sunt daca tin la el si sunt fericita alaturi de el, acum poate esti confuza, gandeste-te bine.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mai intai uita-te ce ai langa tine, daca tipul nu merita baga-te pe celalalt, dar ai grija sa nu regreti!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Prietenul tau iti este deja prieten, celalalt amic, doar n-o sa ii incerci pe toti care iti plac nu? Cand esti cu cineva dispare subiectul alegerii, ca sunt oameni, nu posetute. Si inca un sfat, evita sa te combini cu mai multi din aceeasi gasca, iti faci un renume prost. Ia zi, te-ai bucura ca prietenul tau sa te lase si sa se combine cu o prietena de-a ta? Uneori ma intreb cum lipsa de discernamant si respect pentru oameni a putut fi parte din educatie, de multe ori chiar in familii cu ceva pretentii. Cand ai un prieten nu te mai uiti la baieti ca in vitrina cu prajituri, ia-o ca atare happy