| Samantha234 a întrebat:

Imi place de un prieten, si cred ca si el ma place... Dar nu ii spun de frica sa nu fiu raspinsa sau sa stric prietenia cu el. Ce sa fac?
Raspunsul cel mai bun primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| Raulinio a răspuns:

Si ce te face sa crezi ca vei strica prietenia,continuand asa nu iti faci decat rau, spune-i ce simti daca spui ca crezi ca si el te place cu siguranta este asa deoarece voi fetele detectati mai usor chestiile astea, spune-i oricum nu ai nimic de pierdut daca o faci, prieteni sunt sigur ca veti ramane in continuare chiar si daca eventual primesti un raspuns negativ, si eu am avut de pierdut cu acest principiu "nu vreau sa stric prietenia"...

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Bine gandit: asadar asteapta pana cand va fi el capabil de asa ceva.

| Caro34 a răspuns:

De ce sa-ti fie frica? Daca te place, atunci prietenia va fi si mai legata, daca nu te place, atunci cu timpul va veti indeparta, deci e simplu - frica nu trebuie sa existe intre prieteni. Ii poti accentua unele lucruri si vezi ce reactie are; asa vei intelege mai bine la ce se gandeste referitor la tine! Numai bine!

| loveM a răspuns:

Pff...nasoala problema. totusi, vorbeste cu el si vezi daca chiar te place.cine stie, poate nu te inseli si chiar te place si iese ceva frumos.winking