| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume am o dilema care m-a nelinistit toata ziua.A inceput de cand am savurat cafeaua cu colegii, o parte din ei fiind super fericiti ca seful le permite sa stea peste program pana tarziu. Eu curios ii intreb de ce sunt asa fericiti, Mi-au spus ca nevestele lor sunt un car de nervi si disperate cu curatenia de Craciun si prefera mai mult sa stea la munca decat in stresul si presiunea de acasa. Dupa aceasta discutie mi s-a luminat mintea si m-am gandit la orasul faptelor bune de la zu, cei de acolo sunt plecati de acasa fix in perioada critica de pregatiri si curatenie, oare au facut intentionat in perioada fix inainte de craciun ca sa scape de presiunea de acasa? In cazul lor, sotiile tac malc pentru ca Buzdu si Morar vin cu o gramada de bani de acolo, dar la oamenii de rand nu e chiar asa. Baieti cum procedati perioada asta? Stati peste program la munca ca sa scapati de stresul de acasa?

Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Varul meu sta peste program ca sa scape de gura iubitei laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lukasssz):

Respect pentru vărul tau!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand stateam cu parintii maicamea ma batea la cap cu curatenia dar am vorbit cu sefu sa am o modificare de program si am scapat de griji, sau ieseam cu masina din casa

| Violleta2022 a răspuns:

Partea cea mai nasoala este ca barbatii tot nu scapa de curatenie, fiindca sunt asteptati acasa de nevasta, cu covorul la usa si batatorul alaturi.
In caz de-i tarziu in noapte, ii asteapat galeata cu apa si mop-ul dupa usa, sa frece prodelele sau wc-urile.

| Sofer a răspuns:

Eu mi-aș fi luat cazare la locul de munca. De cât sa mai merg acasă la soție rolling on the floor

| Hammurabi a răspuns:

Va fi mai greu să-ți răspund la asta.
Aici în Grecia nu există "cultura" asta cu "curățenia de Crăciun" sau "curățenia de Paște".
Curățenia se menține permanent cam în orice casă. Nu e necesar ceva în plus.
Nu există chiar nici o presiune sau agitație în perioada asta înainte de sărbători (în afara cumpărăturilor) așa cum există acolo.
Și știu cum e, pentru că știu cum face bunica din Prahova. Exact așa cum spui tu. Spală casa cu totul înainte de Crăciun și Paște. laughing
Deci n-am problema asta, să fie nevoie să mă fofilez de acasă.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hammurabi):

Nici un Australia nu-i conceptul asta de curatenia de Paste sau Craciun, fiindca se face curat tot timpul si se mentine.
Nici macar batutul covoarelor nu exista aici, se aspira foarte bine si la nevoie se trimit la curatatorie sau se arunca si se cumpara altele.

| Eireann a răspuns:

Eu sunt de parere ca trebuie sa fie ordine si curatenie in casa cam tot timpul, nu doar de Craciun si Paste. Eu am probleme de sanatate deci am o doamna angajata care vine de 2 ori pe saptamana la curatenie si in rest incercam sa mentinem. Sungurul lucru special pe care il fac este sa sorted si sa arunc lucrurile nefolositoare din casa fiindca se tot aduna. La noi acasa nu se sta peste program, se sta imbratisati pe canapea cu o cana de vin fiert.