| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, am o dilema care m-a tulburat tot weekend-ul, de abia am reusit sa mananc ceva. De ce femeile cand sunt sotii nu se mai ingrijesc, nu se spala des, nu se aranjeaza, devin grase iar dupa ce divorteaza devin mai atente cu ele, se spala mai des, merg la sala, se aranjeaza? Cum explicati asta?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Cand mergi la pescuit iti iei ustensilele, mergi atent in liniste etc.
Dar cand ai deja pestele, nu mai ai nevoie de ustensile nici sa pastrezi linistea nici nimic.
Apoi daca pestele-ti scapa, iar te pregatesti sa prinzi altul, nu?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate sa fie si din cauza copiilor sau alte treburi care nu permit sa mai tina dieta, etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Din exact acelasi motiv ca si barbatii!
Se ingrasa ca porcii, miros urat, nu se spala cu saptamanile samd.

Dar ce scuze au barbatii de se ingrasa ca porcii?
Femeile raman gravide, fac copilasi si fiecare sarcina lasa amprente pe corpul femeii, deforamnd-o.

Dar barbatul ce scuza are? Care-i motivul de ii creste burta si uita sa se spele?

| Sofer a răspuns:

Se instalează acea lene.

| Hammurabi a răspuns:

Nu e prea complicat.
După ce prinzi peștele, îi mai dai să mănânce râme?
laughing

| Emma30555 a răspuns:

Poti sa spui ce vrei dar ca nu se spala e chiar urat si jignitor. Nu stiu in ce mediu umbli de vezi astfel de cazuri. In orice caz e mai logic sa te speli mai des cand esti in cuplu decat daca esti singur. Si oricum nu totul se rezuma la cuplu, oamenii au joburi, socializeaza nu au cum sa stea nespalati. Poate unii dintre voi barbatii stati asa, dar o femeie normala nu.

| Crackman a răspuns:

Pentru ca sunt luate?

| anonimuIl a răspuns:

Nu se mai îngrijesc după ce se mărită că nici bărbații nu mai au grijă să nu se îngrașe și nu se mai îngrijesc nici ei.

| anonimuIl a răspuns:

Partea a 2 de ce se îngrijesc după divorț - vor să cunoască și să fie cu tipul de bărbați care nu se uită la ele, nu vor tot bărbați ca cei de care au divorțat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă când divorțează dau un reset la viață, i-au totul de la 0, soțul o iubea/acceptă așa cum arată,nu mai trebuia să îl impresioneze,dar pe noul cunoscut va trebui să îl impresioneze,și o femeie de foarte multe ori doar prin aspectul fizic impresionează,se face plăcută și devine grațioasă,știe și ea că nu are incotro,că fizicul e fundamental,proba eliminatorie, astea sunt normele societății sa fi etichetat după fizic, prima impresie așa o faci, sufletul pe foarte putini îi mai interesează, asta e valabil și la sexul frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că odată cucerit și obținut acel bărbat, nu-și mai dau silința. Când divorțează, sunt în căutare de noi cuceriri și trebuie să se "înarmeze" din nou cu "arsenal".

| dragodana a răspuns:

Salut!
Pentru ca sunt proaste.Da, sunt femeie, dar le condamn.
Doar pentru ca s-au măritat și au un soț asta nu înseamnă că trebuie să uiți de tine.
Trebuie sa te îngrijești toată viața, sa fi egoista, sa ai timpul tău cu tine.Nu sa faci copilul centrul universului și numai copilul, casa și soțul sa știi.
Bărbații le-au luat pentru ca erau frumoase, arătau ca o floare.De lene nu se mai îngrijesc, apoi se întreabă de ce le inseala soții.
După ce divorțează se apuca din nou sa se îngrijească sa aibă alt soț/iubit.

| EcceHomo a răspuns:

Se îngrașă din cauza ca nu mai fac sex.Cand nu faci sex, creste nivelul de cortizol și scad estrogenii, respectiv androgenii, creste glicemia și rezistenta la insulina. De ce nu se mai îngrijesc? Pentru ca le este deja silă de ele. De ce nu se mai spala? Cred ca le este greu, din pricina grăsimii. De ce, după ce divorțează, își revin? Pentru ca încep sa facă sex?