| Auslesse a întrebat:

Hey.m-am intors...si situatia in legatura cu problema mea
http://www.tpu.ro/......absolut_1/

se prezinta cam asa.

El a fost plecat in Italia timp de o saptamana,in tot timpul asta mereu am vorbit,ba pe internet,ba prin mesaje, imi trimitea pupici s.a.m.d.

Ok, am vorbit si ieri cu el, era pe drum, venea acasa.

Aseara a ajuns acasa.a trecut pe langa mine aseara, cu maisna, m-a salutat si cam atat.

astazi iar a trecut, m-a salutat si..cam atat, n-a venit sa vorbeasca si el cu mine.

bine, sa zicem ca, avand in vedere ca aseara abia s-a intors, n-a avut timp..si oricum stiu ca zilele astea e foarte ocupat.

nu stiu ce sa mai inteleg de la el.

am vorbit o saptamana si ceva si acum...surpriza.

si chiar l-am intrebat acum vreo cateva zile,daca e suparat pe mine sau ceva de genu` si mi-a zis ca nu pentru ca n-are motiv.

orice ar fi,m-am decis,eu mesaje nu-i mai trimit,l-am cautat destul pana acum,daca intr-adevar vrea si el ceva,stie unde ma gaseste, are nr meu de telefon.

ma gandeam, oare sa-i fie rusine sa de-a ochii cu mine? si stii de ce zic asta? pentru ca el, inainte de a pleca in Italia, a venit de cateva ori la magazinul unde lucrez eu, dar, n-a venit niciodata singur, mereu a venit insotit de cate un prieten.

voi ce credeti despre situatia asta? oare ce se intampla cu el?

10 răspunsuri:
| Auslesse explică:

M-am gandit si eu la asta, dar faza e ca acum 2 saptamani,am vorbit prima data cu el,am facut eu primul pas,ca sa zic asa, in sensul ca l-am sunat.ok, mi-a raspuns, am vorbit foarte putin pentru ca era la masa.
bun, dupa aia nu l-am mai cautat, iar la vreo 2 zile m-a cautat el, mi-a trimis mesaje, m-a intrebat ce fac, vorbea foarte deschis cu mine.
deci, inainte de a pleca el in Italia, noi vorbeam de vreo cateva zile.
si nu inteleg un lucru..am vorbit prin mesaje,pe internet,de cate ori trece, ma saluta, dar nu vine sa vorbim fata-n fata.
cum am mai zis, orice ar fi, eu nu-l mai caut.
daca are in cap, ma cauta el.cum m-a cautat prima oara, poate sa ma caute si acum.
mersi pentru sfat:*

| SoniaMihaela a răspuns (pentru Auslesse):

Da,corect.asa sa faci.pentru ca daca ii va pasa,te va cauta.
chiar nu are rost sa te "injosesti" asa pentru el.
pentru ca el ti-a prins punctul slab si stie ca oricum se comporta cu tine, tu tot o sa-l cauti.
tu arata-i ca nu e asa, arata-i contrariu, ca poti trai si fara el.
o doamne! laughing nu-i asa? happy sau gandeste-te la varianta ca e timid, ceea ce nu prea cred eu..rar mai gasesti baieti dinastia tongue oricum succes..si e o placere sa ajut happy

| Auslesse explică (pentru SoniaMihaela):

In astea 2 saptamani de cand vorbim, nu s-a comportat niciodata urat..adica mereu a vorbit deschis cu mine, a ajuns sa-mi zica pana si ce-a mancatlaughing...si asta fara sa-l intreb.
si faza cu timiditatea,m-am gandit si la asta,stii de ce? pentru ca el inainte de a pleca, a venit la magazinul unde lucrez eu, a venit de mai multe ori, dar niciodata n-a venit singur, mereu venea cu cate un prieten.
+ ca, cu 2 seri inainte de a pleca in Italia, l-a intrebat pe unul dintre prietenii mei de mine, i-a zis ca vrea sa vb cu mine si dupa aia m-a cautat la magazin, dar eu imi terminasem deja programu`...

| SoniaMihaela a răspuns (pentru Auslesse):

Atunci,sparge gheata..intreaba-l de ce te-a cautat inainte sa plece in Italia si asa deschizi un subiect de conversatiewinking

| Auslesse explică (pentru SoniaMihaela):

Dar.el nu stie ca eu am aflat ca a intrebat de mine si ca m-a cautat.
il las asa o vreme,vad cum se comporta,daca ma cauta, daca-mi trimite mesaj, sau daca ma saluta.
eu am facut destule, sa faca si el, daca vrea!

| SoniaMihaela a răspuns (pentru Auslesse):

Foarte bine faci.asa e cel mai bine.cateva zile nu strica.si asa iti dai si tu seama ce e in capul luiwinking anunta-ma daca ai vreo noutate zilele viitoare, ca sunt tare curioasa happy

| Auslesse explică (pentru SoniaMihaela):

Ok,am sa te anunt.nu stiu, dar, m-a cam dezamagit..il cunosc de muulti ani,si,stiu ca e un baiat serios, cu capul pe umeri, care stie ce vrea.dar, nu stiu ce s-a intamplat cu el, acum!

| SoniaMihaela a răspuns (pentru Auslesse):

Da-mi id tau de mess si vb mai bine acolowinking

| EuCiupii a răspuns:

Nu cred ca ar fi cazul sa te ingrijorezi. poate faptul ca de-abia s-a intors il face sa vrea sa se relaxeze putin, sau sa iasa putin cu prietenii, inainte de a se intoarce imediat la tine. lasa-l putin sa respire, cred ca ai facut bine ca nu mai incerci sa il contactezi, macar nu o sa-l sufoci cu mesaje si apeluri in continuu. cred ca e exclus sa ii fie rusine sa dea ochii cu tine doar din acea cauza. suparat, dupa cum a spus si el, nu are de ce sa fie. acorda-i putin timp si spatiu si se va intoarce la tine. sper ca te-am ajutat >big grin

| Auslesse explică (pentru EuCiupii):

Sa vedem ce-o sa fie..practic,noi nu suntem intr-o relatie.dar el tot a glumit pe tema asta, intr-o seara in timp ce vorbeam pe net, m-a intrebat "socru` meu ce face", adica ma intreba ce face tatal meu.