| anonim_4396 a întrebat:

Hey.Ma cheama Alexandra. problema mea ii ca m-am indragostit lulealaughing de doctorul meu de familie... Eu am 17 ani si el 30. Si lui ii place de mine, din cate mi-am dat eu seama si dupa cum se uita la mine in ochibatting eyelashes Oare sa ii spun? Va rog, cat mai multe pareri, am mare nevoie.

17 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Se mai intampla la varsta ta dar putine au un final fericit! I-a intreaba tu cate fete nu au iubit in tacere nu stiu ce actor, nu stiu ce profesor, nu stiu ce sportiv dar ramane asa in sufletul ei, o dragoste platonica!

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ai putea să îţi spui. Dacă e o persoană decentă ar fi atent să nu îţi mai dea semnale prin care tu să interpretezi că el te place. Dar există riscul să fie pervers şi să îşi dorească nişte "carne proaspătă" şi în cazul acesta nu te sfătuiesc. Ce ştii despre el? Ce îşi place la el? Felul cum arată? Acesta nu este esenţial pentru o relaţie. Nu cred că se exteriorizează foarte mult un medic.

cami
| cami a răspuns:

Nu, mai bine lasa.

| butt3rfly16 a răspuns:

Sincer mi se pare cam mare diferenta intre voi -el e matur pe cand tu abia acum incepi sa te maturizezi-.Imi este greu sa cred ca ar putea functiona o relatie intre voi 2, deoarece e cam dificil si poate pentru el esti doar un moft si nu cred ca tine la tine asa cum spui ca simti tu pentru elstraight face. Chiar nu stiu ce sa zic... dar mi se pare cam ciudat sa puteti avea o relatie, acum faci cum iti dicteaza inima si cum crezi tu ca e mai bine.Bafta!

| Barajag a răspuns:

Of inocenta asta, poate se uita si el la tine ca arati bine, ti-ai dat seama doar? nu cred ca va recurge el la a te cuceri, din partea mea poti face ce vrea inimioara ta.Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Antonimu a răspuns:

Stai in banca ta ca te faci de ras si in plus poate il mai bagi si pe la puscarie... lasa omul, sau pedofiulul (sau ce o fi el) in pace.

| mary_5801 a răspuns:

Eu zic sa renunti ca nu e de tine.

| AdaIoana18 a răspuns:

Pai daca crezi ca stii ce faci si daca intr-adevar ai sentimente pentru el spune-i ce simti pentru el in aceste mod vei sti ce parere are el despre tine. Succes!

| CarLa_7372 a răspuns:

Daca te simti pregatita spune-i, numai ai grija sa nu fie cumva insurat...si sa aiba si copii pe deasupra. Oricum SUCCES!

| motanelul a răspuns:

Eu zis sa stai linistita diferenta e prea mare intre voi, el are alta mentalitate si pe langa asta, poate e si casatorit poate are si copii doar nu vrei sa dezbini o familie gaseste-ti un prieten de varsta tah sau poate cu 2-3 ani mai mare si uital asta e doar o iubire de moment daca pot sa ii zic asa, probabil te-a atras la el maturitatea si modul de a gandii daca ai avut timp sa il cunosto mai bine dar sa stii ca sunt multi baieti de varsta tah, care sunt foarte maturi pentru varsta lor, si nah poate si el te place, dar nu te priveste ca pe o eventuala iubita sau altceva.in concluzie renunta la el e ceva trecator.

| iuliancico a răspuns:

Hey, take it easy!

| Aly_8868 a răspuns:

Spune-i la mama ta ca te doare ceva si cate duci la doctor.Acolo intreaba-l daca te place ca tu cam da.Si am terminat. Oricum scuze dar nu prea ai sanse cu el. Din cate as crede eu este casatorit si are si copii.

| frumoasa_2313 a răspuns:

O prietena de-a mea in situatie similara si-a tras-o cu el, lasand web-camul sa mearga, si apoi l-a facut iubitul ei si o plimba peste tot si ii dadea scutiri ca ea i-a spus ca arata filmul la parinti... dar cred ca i-a placut si ei si lui ca au stat mai mult dar ala nu voia sa divorteze ca avea copii. oricum doctorii si profesorii nu au voie sa... fie cu pacientele sau elevele pana la 18 ani altfel intra la puscarie daca vrea fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i, ca poate veti trai fericiti pana la adanci batranete! laughing Si daca e doctor mai are si bani pe dasupra, adica ma rog, ceva mai mult decat un muncitor la drumuri si poduri. Dar omu' e cultivat, ca no, are o facultate, ce poti sa vrei mai mult de la viata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Is tot eu, Alexandra.Nu,nu e insuratstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in aceeasi situatie diferenta este ca eu am 26 ani, dar nu cred ca ar trebui sa ii spui.In primul rand nu se stie in ce postura o sa pici tu si in al doilea rand fiind mai mare si mai matur el ar trebui ca barbat sa faca primul pas daca intr-adevar simte ceva. oricum bafta!