| MadutzaPuP a întrebat:

Heyyy am si eu o mare problema. Era dimineata si iau autobuzu din statie sa ma duc la scoala. trebuia sa duc manualele la scoala asa ca intro mana aveam manuale si in alta vorbeam la telefon.scot setu de bilete si vroiam sa compostez numai ca era o tipa care era cu spatele la compostor si am vroiam sa ii cer voie sa compostez cand.controloru imi ia setu si imi zice acu se composteaza?(si autobuzu abia pornea din statie.merg o statie ma da jos din autobuz imi cere ceva un act ii dau o legitimatie de la scoala pe care scria numele si liceu...nam platit amenda. prin posta nu mi-a venit da eu am ramas fara legitimatie. bine nu-i problema am un ecuson.Intrebarea e :cand ma duc la scoala... e posibil sa-mi vina si amenda? adica mie mi-a luat legitimatia in ultima saptamana de scoala e posibil ca aia sa se duca in septembrie la liceu si sa ceara adresa?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu aveau voie sa iti ia niciun act.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Amenda cred ca e inregistrata si o ai inca de platit, nu cred ca o sa caute nimeni la scoala adresa ta de domiciliu sa iti anunte parintii despre ce ti s-a intamplat pentru ca sunt sute astfel de cazuri pe luna nu sta nimeni sa bata la usi pentru o amenda.

| vvnxhnvnxc a răspuns:

Este posibil sa vina si amenda dar mai este posibil sa ramai fara legitimatie!