| eueueu123 a întrebat:

Hey! nu stiu sigur daca ma place sau nu un baiat big grin uitati cam care ar fi semnele:
se baga mult in seama cu mine, mai ales pe mess, imi ia apararea mereu la scoala, mereu imi zice colega de banca cand se uita la mine, iar eu ma uit si eu la el cand aud, si chiar il vad cum se uita happy insa, apoi intoarce capul! la orele de teorie el se pune mereu deci mereu langa mine sa stea! insa, la scoala asa, la orele normale... nu prea ma baga in seama! el e mai timid asa cu fetele in general happy si eu sunt cu baietii, intr'adevar, insa, nu stiu daca ma place sau nu! si nu pot sa il intreb asta, ca stiu ca nu imi va zice laughing si nici printr'un prieten comun nu pot, ca stiu ca nu zice! cum de altfel, nici eu nu am zis la nimeni ca imi place de el :X ok, decat voua... da nu ma cunoasteti laughing
ziceti-mi ce sa fac, cum sa procedez sa il fac sa fie mai atras de mine, si cum sa stiu daca ma place sau nu happy

7 răspunsuri:
| inger02 a răspuns:

Singura solutie e sa vorbesti cu el. daca nu ai curaju sal intrebi daca te place propune-i sa mergeti impreuna intr-un loc la o plimbare sau sa te ajute sa va faceti tema la o materie. zambeste mereu cu el, fi prietenoasa si lasa sa vina totul de la sine. succes!

| Rumi a răspuns:

De unde stii ca nu o sa iti raspunda? Incearca macar. Daca te place si vrea sa fie impreuna cu tine, evident o sa zica da. Si daca zice nu, asta e, e pierderea lui. Mult noroc!

| Alison95 a răspuns:

Il cheama alin?

| eueueu123 explică (pentru Alison95):

Nu laughing)

| Alison95 a răspuns (pentru eueueu123):

Sigur?

Asteapta sa vezi ce se intampla mai departe.
vorbiti pe mess, fb. baga-te tu in seama cu el

| eueueu123 explică (pentru Alison95):

Sigur nu il cheama asawinking da mi'e cam frica daca ma bag in seama cu el, atuncea... mi'e aiurea sa nu se sature... k nu stiu exact ce simte pentru mine sau ce ar vrea el de la mine straight face insa, le'a dat ignore celorlalte colege care il placeau si se bagau in seama cu el. insa, mie nu mi-a dat, nici daca eu ii scriam mai intai happy chiar nu stiu laughing

| DeaEea a răspuns:

Simplu! Il saruti direct, iar daca iti raspunde sarutului atunci inseamna ca te place, dar e prea timid sa faca primul pas. big grin