| Andreuța9 a întrebat:

As vrea sa va cer ajutorul in legatura cu un baiat. Nu stiu daca ma place, eu il plac pe el si el stie. Si as vrea sa stiu daca si el ma place dar imi e asa sa-l intreb. Asa ca o sa va spun voua cum sta treaba, poate reusiti sa ma ajutati voi cu pareri si poate niste sfaturi, ce as putea face. Deci, in primul rand o sa va spun comportamentul lui fata de mine happy
- mereu imi pune porecle amuzante si rade dar ma si pupa
- imi vorbeste foarte frumoos
- atunci cand imi e frig imi da haina lui
- imi ia apararea
- a zis ca nu m-ar supara niciodata
- stam si vorbim oreee intregi pe facebook
- cand a aflat ca-l plac, a aflat de la o prietena de a mea si a zis ca se mai gandeste ca sunt draguta nu stiu ce, si i-am mai zis si eu ca-l plac dar el nici ca a zis da nici ca a zis nu
- la scoala vine mereu sa vorbim in pauze
- m-a pupat odata (pe buze)
- l-am pupat odata eu pe obraz, si el pe mine laughing
- este foarte timid in preajma mea
- cand vorbesc la scoala cu prietenele, se uita foarte lung la mine, iar cand ma uit la el, imi zambeste apoi se uita in alta parte
- cand vorbesc cu baieti, ii iau in brate, sau ii pup, se uita la mine cu o privire de gelos laughing) intelegeti voi laughing
- se supara repede daca nu-i raspund la ce imi zice el, sau pur si simplu nu-l bag in seama
- imi zice ca-s frumoasa, draguta, si multe alte complimente din astea :3
- vorbeste deschis cu minee
- are incredere in mine
- am auzit de la un prieten de-al lui ca tine la mine. ca el i-a zis asta
- imi da melodii frumoase (versuri de dragoste):3
- mereu ma intreaba de vorba
- a zis ca ii face placere sa vorbeasca cu mine
- ii place sa ma faca geloasa :-l laughing (stiind ca eu il plac)
- e foarte dulce cu mine atunci cand ma impaca
- ma asculta cand am vreo problema
- se supara daca nu ii zic ceva
- se uita la mine cu coada ochiului uneori si isi ia cate o colega de gat sau in brate laughing
- se da maree cand e cu baietii si se uita mereu la mine cand zice/face ceva laughing
- odata l-am luat in brate si a vrut sa ma "pupe pe cap" daca intelegeti ideea, dar nu a mai facut-o thinking laughing
- stie ca sunt copilaroasa si ii place asta la mine si se comporta si el copilareste cu mine de dragul meu :3

Nu stiu, cam atat ar fi happy Acum vrea sa stiu parerea voastra big grin
Si sfaturi daca e nevoie sa fac ceva. cum credeti
funda:*

4 răspunsuri:
| Blackrose101 a răspuns:

Eu cred ca te place.Ai putea sa ii spui serios ca il placi si dupa sa incerci sa il saruti, dar daca vrei il poti pune pe prietenul lui sa il intrebe ce simte pentru tine ca sa fii sigura.

| moegie0dattebayo a răspuns:

O discutie serioasa ar atrebui sa iti spuna tot ce vrei sa afli. Nu sari la concluzii cum ca te-ar place fara sa ti-o confirme. Poate fi doar dragut cu tine pentru ca stie de sentimele tale fata de el si nu isi doreste sa te ranseasca.

| Andreuța9 explică (pentru moegie0dattebayo):

Unele gesturi, sincer acum, nu poti sa spui ca le face doar ca sa fie dragut cu mine. Adica de ce m-ar pupa pe buze? Sa fie dragut cu mine? Pai asa hai sa pup si eu pe unu urat ca foame daca el ma place doar ca sa fiu draguta cu el laughing Daca intelegi ce vreau sa zic.

| alexandra1987 a răspuns:

Dacă face toate astea de ce ai nevoie să îţi spună că te place. Vorbele nu valorează nimic în faţa faptelor. Părerea mea sinceră: dacă el face toate astea aşa cum ai scris tu nu cerd că te vede mai mult decât pe o colegă de gaşcă. N-ar trebui să te tot ţii de el dacă el nu este clar cu tine. Poţi să îl faci să fie cu tine prin atâtea insistenţe dar sigur nu va dura şi va fi tare jenant când o să vă certaţi pentru că o să vă vedeţi zilnic. În plus colegii o să ia mereu partea cuiva, a ta sau a lui şi îâi dai seama ce aiurea va fi să auzi fel şi fel de vorbe. Baftă