| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Prietena mea cea mai buna mi-a zis ca se masturbeaza in timp ce se uita la filme porno. straight face Pe mine m-a bufnit rasul, dar ea era serioasa. Ce s-o sfatuiesc sa faca? E periculos? laughing E prietena mea cea mai buna si o iubesc.

18 răspunsuri:
| Demise a răspuns:

Nu e periculos. laughing De ce nu îşi găseşte un băiat cu care să o facă? Dacă ea preferă varianta asta, las-o să facă chestia asta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E mai periculos sa traversezi strada

| Ando1dul a răspuns:

Pai toata lumea face asa laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singurul lucru periculos de aici este faptul că te-a bufnit râsul atunci când ea ţi-a zis asta.

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Implicand ca unul dintre concurentii la Top Chef a spus ca un satâr este prietenul sau cel mai bun( episodul de luni-12 noiembrie), pe tine nu te-ar bufni rasul afland ca un satâr se masturbeaza la filme porno? S-o intrebam intai pe CiocolataCalda cate ceva despre prietena ei, zic...dar nu-i obligatoriu thinking

| CiocolataCalda a răspuns (pentru anonim_4396):

Si ce ar fi periculos in asta? straight face

| CiocolataCalda a răspuns (pentru Leocerba):

laughing Prietena mea e umana. are 14 ani. ce alte informatii v-ar mai ajuta? laughing

| anonim_4396 explică (pentru CiocolataCalda):

Ar fi pericol să fii considerată o persoană bizară când te amuzi din chestii cât de cât fireşti.

| Leocerba a răspuns (pentru CiocolataCalda):

Ce bine ca nu te-a infuriat amestecul meu un pic ironic.L-am facut pentru ca mi-ai permis, ai fost asa evaziva vorbind de prietena ta incat mi-am putut imagina orice, inclusiv un satar.laughing
Na, acum si tu, ce-ai vrea sa faca pe un film porno? Integrale?
Dar... exista un "dar" la 14 ani:
- filmele porno or sa-i trezeasca interesul de a-si incepe viata sexuala cu un partener si inevitabil o sa-i treaca prin cap sa se compare cu actritele alea. Asta o sa-i scada increderea in ea, pe nemeritate. Periculoasa e si tendinta de a cere partenerului performanta actorilor de filme porno. Zi-i ca aia sunt filmati sa arate mai "mult" decat in realitate.
-exista riscul sa capete o atitudine falsa fata de sexualitate si relatiile personale. Uite, aveam un coleg in facultate care mi-a povestit razand in hohote cum recunoaste el femeile cu o falsa atitudine sexuala, pe care cand le simtea astfel, le si trata ca atare: erau cele care, pentru efecte speciale, de fapt din lipsa de discernamant, vocalizau de opereta cum numai in filme porno se face.
In rest, a-i interzice unui tanar normal de 14 ani ceva, intr-o lume care-l sufoca zilnic cu atitudini vulgare, cu imagini saturate de sexualitate, intr-o lume in care pana si Angela Merkel cauta sa faca furori cu rochii decoltate din care i se revarsa atuurile( cica) nu inseamna decat a-l incita si mai tare catre acel subiect.

| Labyrinth a răspuns:

Păi e cam imposibil să te uiţi la filme porno şi să nu te masturbezi.

| pursisimpluAlex a răspuns:

Sfatuieste`o s`o faceti aaman2 odata sigur o sa-i placa ideea si mai ales tie:*

Răspuns utilizator avertizat
| IulianDBI a răspuns:

Nu e periculos, numai sa aiba grija sa nu scape ceva micut pe acolo, cine stie ce ii vine sa mai bage? Dar e fata, ar putea gasi foarte usor pe cineva cu care sa o faca, la baieti e putin mai greu, dar la voi fetele numai cat pocniti din degete, ideea ar fi sa incerce mai bine sa faca sex decat masturbare, bine, acum depinde si ce varsta are

| softkill a răspuns:

E normal... oamenii se impart in doua categorii, uni care se masturbeaza si uni care nu recunosc....ai inteles?

| pinteapetru001 a răspuns:

Iti spun sincer daca se masturbeaza pune-te langa ea sibig grin...

| warriorlegendar a răspuns:

Ma parerea mea este ca nu face un lucru gresit, bine acum conteaza si ce varsta are.

| idontgiveafuck a răspuns:

IDIOTEN!
Eu zic sa iei exemplu de la ea. vei vedea ca nu este deloc periculos si eu sa sfatuiesc sa incerci mai bine cu un castravete pentru senzatii tari!

| doar1eu a răspuns:

E periculos doar daca se masturbeaza cu un cutit bine ascutit laughing. in rest nu stiu