| SingleForOne a întrebat:

Dacă educația fizică și orele de dirigenție au fost un eșec, cum se așteaptă oamenii (în special copii) să învețe despre educația financiară, educația profesională, educația sexuală?

La fel și despre celelalte materii, de exemplu la română și mate, măcar să ia un 5 să treacă clasa, sau alții după un 8/9 sa rotunjeze media.

2 răspunsuri:
| CassiusAlexander a răspuns:

Nu se așteaptă nimeni, sunt doar vorbe în vânt.

Dar tu de unde ai scos 5-ul la română? Cine "sa" ocupat să "ț-il" rotunjeze?

| Adrianod a răspuns:

Nimeni, care ar putea influenta, imbunatati sistemul educational, nu are in plan sa schimbe, sa modifice ceva in bine, toate sunt de fatada, materiile sunt multe si inutile, predate de profesori majoritatea incapabili, transformand vocatia de profesor intr-un job prost platit. Nu te astepta ca la vreo modificare in sistemul acesta vechi si infect sa se transforme ceva in bine, profesorii sunt cu ochii dupa bani si multe libere, oamenii la putere sunt acolo sa fure cat le tine mandatul sau functia.