| LovellyAngel a întrebat:

Hey... Revin cu o veche problema. O sa fac o mica recapitulare.
M-am despartit de prietenul meu acum 4 luni si am continuat sa vorbim, desi nu mai dorea sa ne impacam. Vorbeam la telefon in fiecare zi si ne trimiteam mesaje, dar de vreo 10 zile vad ca nu ma mai prea suna dar mesaje imi da zilnic... Ce pot sa fac? In plus sunt si geloasa cand vad ca si-a facut si facebook - la rugamintea prietenilor lui - si vad ca baga diverse domnisoare si le da like la poze, lucru pe care nu obisnuia sa il faca. Nu stiu ce sa mai fac, sunt trista de cateva zile.
Ce ma sfatuiti sa fac? Sa incep sa il sun si eu?

5 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Daca inca iti mai doresti sa fi cu el, suna-l si spune-i ceea ce simti pentru el, descarcate emotional si daca si el va mai tine la tine, va veti impaca; daca te refuza si de data asta nu mai incerca, orienteazate spre alt baiat :/

| Cristiann25 a răspuns:

Da,suna-l! Nu pierde vremea si impaca-te cu el pana nu ti-l fura alta! Succes!

| Demonull a răspuns:

laughing)))rolling on the floor))
„ne-am despartit dar eu inca sunt geloasa", genul de oameni care merita impuscati.Frate,nu mai sunteti impreuna gata papa, arivederci, bye bye, au revoir madam.C est fini!

| LovellyAngel explică (pentru Demonull):

Copil batut de soarta, nu am spus ca am de gand sa ii stric eu ceva sau sa ii fac ceva, ci doar ca asta simt. Dar la unui IQ de 2 cifre nu ii poti cere mai mult. Si se scrie c'est fini, poliglotule.

| Demonull a răspuns (pentru LovellyAngel):

Cand eram eu copil draga mea, tu nici nu erai pe teava.si sa stii ca sunt un poliglot desavarsit, caci m-am corectat insa raspunsul nu s-a afisat „corectat".
Si eu am spus ca tu ai de gand sa ii faci ceva? doar ma amuzau afirmatiile tale, dar nu te condamn asa-i la pubertate hormonii bubuie de ipocrizie ca sa nu zic altele.

Citate din intrebarea ta „M-am despartit de prietenul meu acum 4 luni "
„Ce pot sa fac? In plus sunt si geloasa cand vad ca si-a facut si facebook - la rugamintea prietenilor lui - si vad ca baga diverse domnisoare si le da like la poze, lucru pe care nu obisnuia sa il faca. Nu stiu ce sa mai fac, sunt trista de cateva zile."

Nu m-ar mira ca motivul despartirii sa fie ipocrizia ta.Si nu te-am jignit prin nimic din ceea ce ti am spus, dar daca tu se simti jignita..nu pot lumina eu oamenii indoctrinati.Mea culpa!