| Korb a întrebat:

Am si eu o intrebare,acum ceva timp m-am"cuplat" ca sa zic asa cu o fata adica ma rog ea a facut primul pas dar m-am indragostit pana la urma,tot timpul asta mi-a dat de inteles ca da ma place,asa ca am invitat-o la o intalnire, dar cand sa mearga cu mine era cam posomorata si eu am simtit asta si am renuntat.
Dar cum imi placea de ea am mai invitat-o odata nu dupa mult timp, 1 zi.2 dar mi-a spus ca are prieten si ca noi sa ramanem docamdata prieteni,dar problema e ca eu stiu ca ea ma place, deci ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Inimadefata a răspuns:

Uite care e parerea mea, eu cred ca ea te place dar poate ca a auzit niste lucruri care au indepartat-o de tine.Din punctul meu de vedere ar trebui sa o iei mai incet, sa o cunosti mai bine si apoi sa o intrebi ce s.a intamplat... Sper ca te-am ajutat, mult succes... Fundita? puppy dog eyes

| Korb explică (pentru Inimadefata):

Da,mersi.

| Inimadefata a răspuns (pentru Korb):

Cu multa placere, sper ca te-am ajutat.

16 răspunsuri:

Daca te placea iti accepta cererea in oras si era "single".

| Korb explică (pentru Unknown1318):

Dar prima data cand i-am spus a acceptat chiar daca nu a mai fost dupa aceea.

Poate a determinat-o ceva sa isi schimbe decizia, idk.

| Korb explică (pentru Unknown1318):

Daca da, ma intreb ce...

| Korb explică (pentru Unknown1318):

Daca da ma intreb ce.

Cel mai probabil prietenul ei.

| Korb explică (pentru Unknown1318):

Poate.

| LittleLady a răspuns:

Pai mai bine vorbeste cu ea. Spune-i sa-ti explice ceea ce s-a intamplat asa cum s-a intamplat.Macar la asta ai dreptul dupa ce ai fost parasit asa fara nici o explicatie! Vezi ce are de spus, caci daca tot ea a facut primul pas, asta inseamna ca ea te place/placea deci ea trebuie sa aiba o explicatie pentru astawinking.

| Korb explică (pentru LittleLady):

Dar nu as parea disperat dupa ea daca as face asta? si nu cred ca e bine sa par disperat in fata ei.

| LittleLady a răspuns (pentru Korb):

Daca rogi o fata sa-ti explice de ce te-a parasit fara motiv,asa din senin,asta nu inseamna ca esti disperat dupa ea ci doar ca vrei sa stii adevarul. Poti folosi pretextul ca vrei sa stii daca mai tine la tine, pentru ca daca ea nu mai simte nimic pentru tine, tu sa-ti gasesti pe altcinevawinking. Pana la urma devarul va iesi la iveala, intr-un fel sau altul, deci trebuie sa incerci toate caile posibile. Tu poti accepta situatia asta asa? Sa nu stii de ce te-s lasat cu ochii in soare?

| Korb explică (pentru LittleLady):

Nu nu pot, am sa incerc mersi de sugestie!

| LittleLady a răspuns (pentru Korb):

happy big grin Cu mare placere!

| summerparadise a răspuns:

Nu o mai cauta un timp...asta omoara orice fata. Daca iti dadea "sperante" in timp ce avea prieten inseamna ca nu e potrivita pentru tine.

| Korb explică (pentru summerparadise):

Cred ca ao dreptate