| Charm a întrebat:

Hey, sora mea ma tot bate la cap sa o ajut pe ea si prietena ei dar degeaba le explic eu ca ele nu inteleg asa ca as vrea sa le explicati voi poate o sa inteleaga. Problema e ca sora mea si prietena ei au 13 ani, si sanii lor sunt mici. Ele vor sa stie ce sa faca, ca sa le creasca sanii putin mai repede sa ii aiba putin mai mari, dar fara pastile fiindca nu sunt indicate copiilor. Eu degeaba le spun ceva pentru ca pe mine nu ma asculta. Dau funda pentru cel mai bun si detaliat raspuns!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pune-le sa citesca articolul asta:

http://www.csid.ro/......e-6832945/

Cu voce tare.

Dezvoltarea pieptului este de obicei primul semn de pubertate la fete. Unele pot sa semnaleze cresterea sanilor la varste foarte fragede, 9 sau 10 ani, in timp ce la altele incepe dupa varsta de 13 ani.
Momentul este determinat de ceasul biologic al fiecarei persoane, atunci cand corpul spune ca este pregatit sa inceapa sa produca hormoni feminini!
Sanii trec prin mai multe etape de crestere pe parcursul urmatorilor 5 sau 6 ani, pana la data lor scadenta cand vor fi complet dezvoltati, la varsta de 17 sau 18 ani.
Asa ca, ele degeaba isi doresc la 13 ani, sanii pe care ii vor avea la 18, cu natura nu se pot pune, sa faca bine si sa aiba rabdare!

5 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Sanii cresc pana pe la 20 de ani. Nu trebuie sa se ingrijoreze! Sa se gandeasca ca nu exista femeie/fata fara sani. Odata si odata le vor creste. Sunt inca minore, nu au de ce sa-si faca griji. La fiecare persoana sanii cresc diferit, la fel ca la inaltime. Dar, ca sa para sanii putin mai mari pot incerca mici trucuri: exista bustiere/sutiene cu push up. O colega de-a mea foloseste asa ceva si merge. Spune-le ca nu au de ce sa se ingrijoreze si ca pot incerca cu incredere push up-ul.winking

| Charm explică:

Multumesc de raspunsuri. Chiar acum le voi pune sa citeasca ce scrie pe acel site si sper sa inteleaga cum sta treaba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce le ajuta sanii la 13 ani?

| MihaiSergiu345 a răspuns:

Silicoane hehehehe

| Charm explică (pentru MihaiSergiu345):

Mihai decat sa iti bati joc de soramea si prietena ei mai bine stai deoparte si nu te baga ca musca`n laptewinking sau o sa regreti :p laughingwinking