| OchiiDinUmbra a întrebat:

Sunt baiat, 15 ani.am intrebat cea mai buna prietena daca vrea sa avem o relatie.ea ma amanat 3 saptamani apoi a facut o greseala si ma ranit. apoi inca una si am zis ca nu o mai iert never.si am aflat apoi ca a facut totul pentru ca era indragostita de mine,(ea a recunoscut). problema este ca in timpul cat eram suparat i-am trimis niste mesaje in care o faceam profitoare, prefacuta etc.dar credeti-ma ca aveam motiv! prietenii mi-au spus ca am fost prea bland la ce greseala a facut.si cand am iertato am intrebat-o daca vrea sa avem o relatie si ea a spus ca nu vrea dupa ce am scris in mesajele alea.si eu mi-am cerut si eu scuze, i-am spus ca amandoi am gresit neintentionat si ca ar trebui sa trecem peste.si a doua zi, mi-a spus sa ne intalnim ca avem multe de vorbit.si cand ne-am intalnit afara, cu tot cu gasca, ea l-a luat pe prietenul meu cel mai bun si i-a spus ca vrea sa ramanem prieteni.ca ea este cu alt baiat.un baiat care NU ESTE POSIBIL SAL ALEAGA IN LOCUL MEU(fara sa ma laud), este mai fraier decat mine in toate punctele de vedere si nu este posibil sal placa.e doar in pitic gras,prost,taran,care n-are ce manca si cu ce se imbraca,care nu o respecta,e cu ea doar din panarama si care are si-o fata de tren.(nu doar parerea mea, prietenul meu a inceput sa rada cand ea i-a spus ca il alege pe el in locul meu)SI INTOTDEAUNA eu am fost cel mai amabil baiat posibil cu ea, desi multi prieteni spuneau ca ea e proasta si cur*a si imatura, eu i-am dat o sansa.si de asta am si jignit-o atunci.defapt nu chiar jignit pentru ca tot ceam spus avea o fapta pe care se baza.deci ce credeti ca vrea sa fac acum? pentru ca stiu ca ea are un plan.mereu a avut.

9 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Sincer imi place de tine.esti cel mai tare(cel putin in viziunea ta).eu am o parere foarte prosta despre mine totusi ma "joc" cu fetele de la 15 ani iar acum am o relatie foarte serioasa cu o tipa super.
tu ai crezut mereu ca ii faci o favoare si o lasi sa stea cu tine din cauza asta te-a lasat.
sunt curios ce ti-a facut prietena ta

| oanaoana23 a răspuns:

Poate vrea sa te rogi de ea sa fiti impruna, sau poate vrea sa te faca gelos. sau poate vrea sa incerce o relatie cu el, sa vada cum merge, pentru ca stie ca tu tii la ea si esti dispus sa o primesti inapoi

| yourfriend111 a răspuns:

Eu cred ca tu esti fraierul! Nu iubitul prietenei tale. Nu are nimeni cum sa isi dea seama ce ti-a facut si cum te-a iubit, dar daca erai mai bun ca el normal ca te-ar fi ales pe tine. Daca nu a facut-o inseamna ca nu meriti asta e clar.
(un sfat: daca o sa mai fi amabi nici o fata nu o sa te vada mai mult decat un prieten pentru ca nu o sa vrea sa strice asta)

| カルメン a răspuns:

Cred ca este o fata diabolicalaughing tot timpul are un plan bine pus la punctwinking

| miky014 a răspuns:

Atunci cand jignesti o fata/femeie nu poti fi numit baiat/barbat. Nu trebuia sa o jignesti, indiferent de ce a facut. Las-o acum! E alegerea ei. Degeaba regreti. Faptele sunt consumate.

| FreshFresh a răspuns:

Dar cu ce ti-a gresit ma atat de mult de ti-ai folosit tu Superman puterile supraomenesti pentru a o ierta?

| YourNightmare a răspuns:

Stii cum se spune, dragostea e oarba si gusturile nu se discuta. Tu poate esti si putin subiectiv din moment ce tii la ea. Chestia e ca poate ea nu vroia sa fie cu tine, altfel ti-ar fi dat de inteles si nu ar fi cautat motive sa te amane. Si cam asa e, cand esti amabil, dragut si politicos, devi amicul ideal happy si rareori mai mult de atat. Bine, nu ma intelege gresit. Nu spun sa fii badaran sau nepoliticos, darca sa nu fii in permanenta in FRIENDZONE trebuie sa-ti faci o mica schimbare de atitudine.
De altfel, iti sugerez, ca in numele prieteniei ce va lega odata, sa discuti cu prietena ta si s-o intrebi ce a determinat-o sa faca alegerea asta, dar folosind un ton degajat, nicidecum amarat si frustrat.
Bafta happy

| GeorgiiiAnna a răspuns:

Pe iubita ta se pare ca nu o intereseaza foarte tare aspectul fizic al acelui baiat. Cel mai mult conteaza sa se inteleaga happy

| OchiiDinUmbra explică (pentru GeorgiiiAnna):

Nu intelegilaughing...e genul de copil prost, de care toate fetele si baietii isi bat joc, si n-are cum sa se inteleaga cu el, deci el tot timpu injura si discrimineaza fetele. in viziunea lui fetele sunt doar obiecte...pt placere..adik intelegi u.ce gen de baiat ii.se face de ras cu el