| Jigokunokishi a întrebat:

Hey! Sunt baiat, am 20 de ani. Vorbesc cu o fata de cateva luni cu care sunt coleg, dar sunt introvertit si nu prea stau bine la capitolul aratarii sentimentelor. Nu prea le am cu flirtul, nu-s indraznet si nu prea imi dau seama cand o fata te place in felul ala sau nu. Am fost de cateva ori sa ne plimbam si ne-am simtit bine amandoi, dar imi pare ca nu da semne evidente ca m-ar placea ca partener, desi vorbim zilnic si avem multe in comun. Chiar imi place si ma gandeam sa-i zic pur si simplu. Cum ar fi asta? E penibil sa faci asa ceva? V-as ruga sa oferiti raspunsuri serioase si sincere. Va multumesc anticipat ^_^

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai ieși cu ea și la un moment dat încearcă s-o săruți și vezi clar atunci dacă te place sau nu

| Violleta2022 a răspuns:

Nu astepta ca fata sa sara pe tine, fiindca ea asteapta ca baiatul sa faca primii pasi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Mai degraba este penibil sa te plimbi cu ea si cu toate acestea sa nu ai curajul sa-i spui verbal ca-ti place de ea si doresti sa deveniti un cuplu stabil de iubiti. Multa sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vorbești clar cu ea, să îi spui ce simți.
Lasă rușinea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e penibil, am invatat chestia asta de la 12 ani, până în momentul ăla când am zis că îmi place de tipa, totul mergea perfect. Ei bine daca nu știi să flirtezi, înveți chiar dacă primești un refuz aia e, treci la următoarea tipa, secretul să flirtezi calumea și să seduci tine doar de tine, de mentalitatea care o ai și de câtă încredere în tine ai, trebuie sa te gândești la tine cum că meriți să fii iubit de ea, orice ar face trebuie sa vezi ca semn că te place indiferent daca o face sau nu e mai bine sa gândești așa până nu ții se adeverește contrariul.
Cel mai bine treci la nivelul următor, încearcă să devii mai apropiat de ea. Doar apreciand frumusețea și compania ei, nu cu sentimentalisme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa te fi băgat în friend zone fetelor le plac tipii încrezători în proprile forte și cu atitudine da nu e totul pierdut totu tine de tine încă mai poți schimba ceva. Afiseazati intențiile și nu mai fi rușinos arătai ca o placi cu adevărat și ca ești interesat de ea

| Ely1234567 a răspuns:

Spune-i ce simți pentru ea și totul se rezolva happy

| 70gabriela70 a răspuns:

Buna!
Din experienta iti zic ca unele fete asteapta ca baietii sa faca primul pas, asa ca probabil de aceea nu-ti da semne evidente. Nu ar fi deloc penibil, depinde si de ea, daca i se pare penibil inseamna ca nu te merita. Dar din ce ai scris eu zic ca te place si ea.
Asteptam sa ne spui ce ai facut.
Pupici