| 1919JustUs a întrebat:

Am nevoie de un mic sfat. Imi place de o fata mai mica ca mine cu doi ani, are 17. Ce imi place la ea? Imi place simplitatea ei, imi place zambetul ei si comportamentul mai jucaus pe care il are. Presupun ca pentru multi dintre noi aceasta este prietena perfecta. Problema sta in felul urmator: amandoi suntem la aceeasi scoala, dar ne stim doar din vedere, ne salutam si doar atat; nu avem un cerc de prieteni comun si astfel ne este mai greu sa vorbim unul cu celalalt. Am vorbit cu un coleg si mi-a spus ca si ea m-ar placea, dar nu stiu sigur. Si ea, si eu suntem mai timizi si probabil asta este problema noastra. Niciodata nu am avut atatea emotii in jurul unei fete, nici la primul sarut nu am avut emotiile pe care le am cand o vad, pur si simplu imi place de ea. Ea pana acum nu a avut nicio relatie si din cauza asta ma tem ca ma va refuza si m-as simti destul de penibil. Nu stiu daca ea este pregatita pentru o relatie. Nu am nicio idee cum as putea intra in vorba cu ea, in cluburi nu umbla...deci este putin mai dificil sa intru in vorba cu ea. Acum sper ca voi o sa ma ajutati cu niste sfaturi. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| HolyPotato a răspuns:

Trebuie sa-ti iei inima in dinti si sa vorbesti mai mult cu ea, chiar lucruri simple si banale, nu conteaza, discutia isi va lua singura cursul.
Pentru inceput ai putea doar sa vorbesti cu ea pe facebook si apoi sa aduci conversatia in "lumea reala", va fi mult mai simplu asa. Dupa aceea cere-i numarul de telefon si trimite-i cate un mesaj gen "ce mai faci?happy"
Ideea e ca trebuie sa-i castigi increderea dat fiindca nu a mai avut o relatie inainte, si sa-i fi mai intai amic iar apoi prieten. Incearca sa o faci sa se simta familiar in preajma ta si nu grabi lucrurile. Nu trebuie sa consideri timiditatea o "problema" ii va fi mai usor daca te vede mai incurcat big grin Iti urez bafta!

3 răspunsuri:
| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Uuuu... Te-ai indragostit tongue. O.K. deci, incearca sa o abordezi incet. Ceva gen: treci pe langa ea si o saluti; apoi pornesti conversatii; apoi mai vorbiti pe Facebook sao Skype sau ma rog. Sti tu. Dupa aceea, imprietenest-te cu ea. Intreab-o despre ea si chestii de genul. Apoi ( nu devenii prea apropiat de ea- sti ce se spune- odata prieteni nu veti putea deveni mai mult de atat) invit-o la un suc sau la cinema. Apoi spune-i ce simti. Sau mai simplu: Spune-i DIRECT!

| TuRneR01 a răspuns:

Nu mai simplu dai o laba?
Poti sa-ti iei si o gomflabila daca vrei nu-i problema laughing

| anotherstalker a răspuns:

Pai eu as baga-o in seama random pe fb si i-as zice ceva de genul "stiu ca nu ne cunoastem dar imi place sa fiu random" (sau cum zici tu) nu "imi place de tine" pentru ca nu stii ce simte bla blaa, si oricum cand o fata vede un mesaj de la un tip necunoscut cu "te scot la un ciko" asa din prima, sunt gen da sigur, pleaca de aici. si vorbesti cu ea o intrebi ce ii place si vezi daca merita sa fii cu ea. Si presupun ca daca iti place o chemi la un suc dupa ce vorbesti de mai multe ori cu ea. Nu stiu daca te ajuta dar... wish you luck!