| oanaOanaoanaOana a întrebat:

Hey!
Sunt impreuna cu un baiat de aproape 6 ani si am observat ca el atunci cand vorbeste cu alte fete face foarte multe asa zise "glume". cu tenta sexuala. De multe ori am observat asta si i-am spus ca ma deranjeaza si uneori mai face, alteori nu. Ma face sa ma simt complexata si nu inteleg de ce face astfel de glume. Pana si cu sora mea a facut si deja imi pierd increderea in el. De ce apar astfel de glume sexuale, chiar doreste ceva cu acele fete?

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

6 ani aceeasi gogosica e cam prea mult...baiatul are nevoie de diversificare

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu vorbesti subiectul asta cu el?
Problema nu se va clarifica si rezolva daca nu discuti totul cu el!

| oanaOanaoanaOana explică (pentru Violleta2022):

Am incercat sa discut si el imi spune ca sunt doar glume, desi i-am explicat ca nu accept astfel de glume

| Violleta2022 a răspuns (pentru oanaOanaoanaOana):

Atunci da-i papucii, daca nu se poate vorbi cu un om asa ceva, ori el trateaza problema asta ca pe o gluma, insemnand ca nu da nici o ceapa degerata pe tine sau pe relatia cu tine.
Poate este satul si-si cauta alta relatie online, distrandu-se cu alte fete.
daca el isi permite sa faca glume sexuale de fata cu tine, inseamna ca atunci cand nu estid e fata discuta direct si cine stie, poate deja are deja realtii sexuale cu late fete/femei.
Un om nu se schimba de la o zi la alta, aasta este el in realitate si asa va fi intotdeauna, fiindca este impsoibil sa-l schimbi.

Spune-i clar ca ai hotarat sa va desapartiti, ca ti-a ajuns dovada lui ca nu da doi bani pe relatia voastra, odata ce face glume cu tenta sexuala cu alte fete si flirteza ca sa se distreze.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai cauta si el altceva, ca s-a saturat de tine... dar este porc, daca nu-i capabil sa-ti spuna in fata asta si sa va despartiti.

| Goete a răspuns:

Depinde ce fel de glume,
Dar poti fi sigura ca "doreste" ceva si cu alte fete.
Te-ai gandit sa ii faci o surpriza, un trio de exemplu cu vreo prietena?

| ionur a răspuns:

Wtf sora ta? Deja aicia este cu totul altceva nu mai este glume deloc el trebuie sa înțeleagă și să-și dea seama ca este sora ta nu ori și cine și sora ta ce făcea? Accepta asa glume de la el? Trebuie sa vorbești urgent cu el serios totul ce face el este cu totul altceva nu-i de glumit cu asa ceva și Nici de joaca eu nu știu de unde ai atâta răbdare cu el dacă a ajuns sa facă asa ceva și nu știu cum îi accepți toate astea da tu trebuie sa ști cine este el cu adevărat tu ar trebuie să-l cunoști cel mai bine da ce face el alea nu sunt glume este cu totul altceva și el știe asta mai ales ca îmi zis pe față ce face el și el continuă să face ce face și cu sora ta si cu altele de față cu tinelaughing))))))

| oanaOanaoanaOana explică (pentru ionur):

Multumesc! Aveam nevoie ca cineva sa valideze ceea ce deja gandeam si eu. Eu stiu ca nu e in regula, dar el de fiecare data spune ca sunt glume.

| ionur a răspuns (pentru oanaOanaoanaOana):

Un om nu se poate schimba niciodată rămâne același veșnic de la naștere până la moarte așa este felul lui de a fi asa este el cu adevărat nu poți face nimic și nu poți schimba cine este el cu adevărat fiecare este în felul de a fi cu adevărat.

| oanaOanaoanaOana explică:

Nu sunt glume de copii de 14 ani. Tocmai ca el are 26 de ani si mi se pare ca ar trebui sa evite sa vorbeasca lucruri de genul asta cu alte persoane.

| ionur a răspuns (pentru oanaOanaoanaOana):

Alea nu sunt glume de copi de 6 ani mai ales când face așa glume cu sora ta vorbea enorm enorm de serios tot ce ți-am spus cu adevărat.

Si lasă-l pe ăla cu glume lui de 6 ani dacă el considera ca astea sunt glume de 6 ani este clar ce fel de om este și cât se serios este el ca om. în nici caz alea nu sunt glume în nici caz mai ales sa facă și cu sora ta rahaturile alea Sora ta ar trebuie sai atragă atenția la prostile care le face de față cu tine tu nu esti cârpă lui de șters pe jos și nici amanta lui treaba ta ce fel de. țiai ales in viață ta si pe cine ți lângă tine tu ști și ar trebuie sa ști cu siguranță cel mai bine ai grija.

| bogdanbucur a răspuns (pentru oanaOanaoanaOana):

Bai, de ce sa evite aceste lucruri?

Iti dau exemplu : Eu, prietena mea un tovaras si prietena lui discutam lucruri de genu si facem glume uni pe seama altora pana mai avem putin si ne spunem cand la ce ora si unde ne am f... ultima oara si cum... este un om deschis si este mult mai bine astfel. incearca in loc sa il opresti sa discuti despre lucrurile, nu mai suntem pe vremea lui mamaie cand era o rusine, evoluam p, hai sa nu mai privim in urma.