| Lucia01 a întrebat:

Hey! Sunt Lucia, am 14 ani si o problema.Vara trecuta a venit un baiat in sat(el este din alta parte)si a stat 2 saptamani.In saptamanile alea noi ne-am cunoscut, ne-am imprietenit.In vacanta asta de Paste a venit iar aici si a stat pana s-a terminat vacanta.Vineri din prima saptamana de vacanta am stat cu el afara, am ras, ne-am distrat...La un moment dat mie mi s-a facut rau.El(M.)m-a intrebat daca sunt bine, m-a luat de umar si m-a dus acasa.Pana sa mi se faca rau ne-am povestit unul altuia ce-am mai facut.Eu i-am zis ca aproape am fugit de-acasa,stau singura(parintii mei au fost plecati) si el mi-a povestit despre viata lui:ca face basketball,e pasionat de muzica si desen(ca mineee)si mai multe. Apoi in cealalta saptamana(sambata)ne-am jucat monopoly, rummy, si am stat impreuna.El se uita intr-un mod mai "ciudat" la mine pe furis(crezand ca nu-l vad). Saptamana trecuta noi nu am facut ore asa ca am stat acasa.Am iesit cu, catelusa mea afara si a venit si el(era tot in sat).La un moment dat am scapat-o pe Mya(catelusa)din mana si s-a dus in sosea.A trecut unu cu viteza si a calcat-o pe picior, rupandui-l.Am inceput sa plang si sa tip la ala care a calcat-o, M.stand langa mine cu catelusa in brate.M-am certat putin cu ala fiindca nu mai aveam putere si dupa a inceput M.A facut mai rau ca mine! Tata(care a venit din strainatate)a dus-o pe Mya la veterinar si eu am stat cu M.Plangeam pe tricoul lui incontinuu si el ma mangaia pe spate.Anyway,Ieri a venit iar aici, la vecinu(un prieten)si am stat toti 4(eu,M, vecinu si iubita lui).Am jucat Adevar si Provocare, Kiss si Miaw.La sfarsit m-a condus acasa si m-a pupat pe obraz.
Ce sa fac? Si eu il plac dar nu stiu ce simte el.Adica are o prietena(mai mult din obligatie)si nu cred ca ma place.Ce sa fac? De multe ori cand il vad imi vine sa-l sarut.

4 răspunsuri:
| andtim a răspuns:

Era chiar asa de greu sa reduci absolut totul in cateva fraze?! iti dai seama ca daca omul se simte bine in preajma ta inseamna ca te vrea. ce esti atata in dubii? combinati-va si vezi ce o sa iasa. altfel nu sta nimeni sa calculeze probabilitati si sa citeasca in stele daca voi doi trebuie sa fiti impreuna sau nu. bafta!

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Well ca sa incep ca si tinelaughing
Nustiu daca el are o prietena ar trebui sa il intrebi mai multe despre ea, si sa povestiti si daca tu chiar il vrei sa il faci sa se indragosteasca de tine dar sa nu te vada ca si o disperata, ci ca si o prietena buna...cea mai buna si de acolo o sa hotarasti tu ce sa faci.
Adica voi doi, ma rog successmugwinking

| Biu_7672 a răspuns (pentru theboywithanewbrightwonderfulfuture):

Bun sfat. Draguta parerea mea onesta este sa mai ai putina rabdare, sa il cunosti mai bine. Fa-l sa iti vorbeasca despre viata lui personala, despre familie, prieteni, iubita...
Uite-te in ochii lui adanc, zambeste-i si vezi ce reactie are.
doar o parere.

| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Vrei sa il faci*
scuza-mi umila-mi gresealalaughing