| lalaaria a întrebat:

Hey sunt noua pe aici.As vrea sa va pun o intrebare in legatura cu un baiat.Imi place de un baiat de mult timp.Am vorbit cu el pe mes, insa in realitate doar ma saluta.Si am vorbit foarte deschis cu el, stie ca il plac dar nu indrazneste sa-mi zica nimic.As vrea doar sa-mi zica deschis de ce ma priveste si de ce nu indrazneste sa-mi zica ceva.Nu ar trebui neaparat sa avem o relatie, dar totusi s-au intamplat multe si i-am trimis multe care ar fi trebuit sa-l...induioseze.Oare dc procedeaza asa?

11 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Poate pentru ca este timid. Cred ca in cazul asta ar trebui sa faci tu primii pasi.

| GyeBaek a răspuns:

Poate nu il intereseaza de tine si doar te saluta ca te cunoaste.

| BlueBroom a răspuns:

Poate el chiar te plece doar ca nu vrea sa ti-o arate.convingel ca esti de incredere si ca esti stabila si sigura pe tine. icearca sa nu-i amintesti sentimentele tale pentru el.asta o sa-l puna sub presiune.doar fi sigura ca te-ai "apropiat" destul de mult incat sa poata sa-ti spuna ce crede despre tine.

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Poate e mai timid.nu stiu. spune-i ca il placi. poate chiar nu si-a dat seama.
Sau poate e cu alta fatathinking intereseaza-te.

| odudăcoaptă a răspuns:

Frate...aceeasi problema...pentru toti care sunteti nelamuriti-dragoste cu forta nu se poate.asa ma pot duce si eu la fetele din scoala sa le spun ca le plac.si ce-am facut? nimic, pentru ca oricine are sentimente si trebuie sa fii cat mai natural.sa zicem te plimbi pe hol p langa baitul acela ii spui si tu salut si il intrebi ceva in leg.cu ce iti place si tie si lui. apoi invita-l in parc, altadta la un suc, o bere(ce va place sa beti) si asa incepe totul

| Weedlo a răspuns:

Uni baieti sunt mai timizi. Dar incearca sa mai vb cu el despre asta, da daca nu te place asta e, dragostea cu forta nu se poate.

| lalaaria explică:

Nu este timid...si nici nu este cu alta fata.si stie ca il plac. pur si simplu nu inteleghappy

| lalaaria explică:

Pai evita si o prietena l-a tot intrebat si de atunci nu mai vorbeste cu mine, si ne vedem zi de zi.straight face

| lalaaria explică:

Plus ca uneori ne vedeam in realitate si nici ceau numi zicea si seara vorbeam pe messtraight face

| lalaaria explică:

Cand vorbim in realitate, adica am vorbit o singura data si avea o voce, am simtit ca e emotionat, nu stiu, sunt multe faze care ma fac sa am indoieli.De fiecare data ma priveste, nu se comporta ca si cum nu m-ar cunoaste.sunt multe:-

| lalaaria explică:

Pentru ana:cum sa ma apropii din moment ce el nu mai vorbeste cu mine, nici macar pe mes?