| Roby2015 a întrebat:

_

Aș vrea câteva sfaturi in legătură cu o fata : deci eu o plac de ceva timp ea știe dar eu cred ca ma place adică se baga in seama cu mine eu sunt o fire puțin cam timida si nu stiu cum sa acționez mai departe mie frica sa nu fac un pas greșit si sa stric totul
va rog un sfat Dau Funda :*

Răspuns Câştigător
| crys12 a răspuns:

Mai Roby, sfatul meu este sa lasi timiditatea deoparte. Si fii tu insusti, incearca sa ai socialiezi cu ea, gaseste subiecte de discutie si asa aflii si ami multe despre ea. Insa cu rusinea si emotiile mari nu faci nimic, nu vei ajunge in punctul dorit. Si sa nu-ti fie frica! Fii tu, iar totul va decurge de la sine! Si daca fata se baga cu tine in seama, atentie! Eu cred ca te place fiindca fetele si vorbesc din punctul meu de vedere, nu doresc sa faca primul pas. Nici in relatie si nici atunci cand vrea sa comunice cu cineva. Asa ca este de apreciat. Sau daca nu esti sigur ...intreab-o, cu mult curaj si vei afla ce te roade. Atat am avut de zis, sper ca o sa-ti fie de folos! Multa bafta si ai grija de tine!

| crys12 a răspuns (pentru crys12):

Mai* sa socializezi*

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Nu ai cum să treci peste timiditate, până nu vorbeşti cu ea.Trebuie să ai mai multă încredere în tine.

| grab a răspuns:

Ia-o de mana, vorbeste-i la ureche, zambeste-i, sarut-o pe obraz, apreciaza-i tot ce poate fi complimentat, uita-te insistent in ochii ei, mangaie-o pe brate si pe par, las-o sa vorbeasca mai mult ca tine... succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe intrebari d`astea, si un singur raspuns pot sa-ti dau:

Gandeste-te si foloseste-ti capul!

| TanteMarianne a răspuns:

Bai iubaretule francez! eu zic sa faci asa! da-i fetei multa atentie, dar subtil!
poti sa-i dai si un cadou de ziua ei sau o felicitare de valetineday!
cred ca ar trebui sa o inviti la o cina romantica!

| Roby2015 explică:

Nobody si răspunsul tau a fos f bun dar a lui crys a fost ceva mai detaliat...