| deeutza12 a întrebat:

Acum catva timp am postat o intrebare legata de un baiat la care tineam, si caruia imi era frica sa ii spun ca il plac si ca vreau sa fim impreuna. Ei bine, in luna iulie a anului trecut, eu i-am spus tot ce simteam pentru el, el mi-a zis ca simte acelasi lucru, datorita mie ca sa zic asa, ne-am cuplat. In fine, totul era superb pentru mine, ma simteam genial, nu puteam sa descriu in cuvinte ceea ce simteam atunci. Nu stiu din ce motiv, dupa 2 saptamani s-a despartit de mine. Nu a vrut sa imi spuna motivul, mi-a zis doar ca nu stie, ca asa simte. M-am intristat rau in ziua aia. Nu am suferit pe moment, pentru ca nu stiam ce avea sa imi rezerve viitorul, insa mai tarziu am realizat ca totul s-a terminat. Nu mi-as fi imaginat ca de la o relatie o sa ajung sa il mai vad doar la 3-4 luni, sa trecem unul pe langa altul si sa ne salutam cu greu, sa vorbim la 2 luni pe mess sau ceva. Inainte vorbeam toata ziua pe Skype, pe mess, pe facebook, cand ieseam afara. Acum nici nu se mai baga in seama cu mine. Nu stiu ce sa mai fac...( Avand in vedere ca nu e primul meu prieten si nici ultimul, adica dupa el am mai fost cu un baiat la care am tinut foarte mult, dar de care m-am despartit pentru ca traiam la o distanta foarte mare unu de celalalt, si ne vedeam rar) NU INTELEG de ce tot la relatia mea cu baiatul de care v-am spus in aceste 2 intrebari ma gandesc. Imi e foarte dor de el, dar ma gandesc la faptul ca de fiecare data discutiile dintre mine si el incep datorita mie. Numai eu ma bag in seama cu el. Nu stiu ce sa zic, nu sunt sigura dar parca simt ca lui chiar nu ii mai pasa de mine. Au trecut 6 luni de cand nu am mai vorbit cu el fata in fata. Imi e dor de el, dar ma gandesc ca daca i-as spune asta, lui nu i-ar pasa de ceea ce simt (este o fire de genul 'toti sunt distrusi, inclusiv eu'). Ideea e ca nu vreau NEAPARAT sa fiu iar cu el, pentru ca nu vreau sa aberez, dar vreau acea veche prietenie, poate ca nu la fel de stransa ca inainte, dar acea prietenie, in care sa iesim prin parc cu gasca, sa radem, sa glumim sa ne simtim bine. Imi vine sa urlu de dor....Nu stiu ce sa fac, ce sa zic, ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| monymonika a răspuns:

Asta e celalalt cont al meu de pe TPU, tot eu suntlaughing.

| KoWalSky a răspuns:

Trebuie sa-i intri din nou pe sub piele, incepe prin al cunoaste pe plan psihologic si atingel in punctul sensibil.

| VelvetLight a răspuns:

Poate ca el isi da seama ca tu inca il mai iubesti si vrea sa pastreze distanta ca sa nu te faca sa suferi. Am patit-o si eu: s-a combinat cu mine, dar dupa putin timp nu mai avea nicio "afectiune" pentru mine si nu a avut curajul sa ma paraseasca, iar dupa ce am aflat ca nu mai simte nimic eu i-am propus sa ne despartim pentru ca eu incepusem sa tin la el. Acum ma ignora si pe mine, nu mai vorbim pe mess sau facebook si face to face doar ne salutam si atat. Am trecut prin asta. Pentru el ai fost doar o placere trecatoare, nu te-a iubit. A simtit doar o afectiune de scurta durata pentru tine. Cam asta e adevarul, crede-ma. happy

| deeutza12 explică (pentru VelvetLight):

Da, dar cum sa fac sa il uit, daca el chiar nu mai tine la mine? Adica nu stiu cum e posibil ca pe ultimul sa-l fi putut uita mult mai usor decat pe cel dinaintea lui?straight face...Sincer nu imi dau seama, pentru ca la ultimul a fost altfel relatia, mai frumoasa....si totusi, acum nu mai pot de dorul celui dinainte. Nu stiu ce sa fac.

| VelvetLight a răspuns (pentru deeutza12):

E un fel de efect yoyo. cu cat te neglijeaza mai mult, cu atat ii simti lipsa mai mult. Poate el isi doreste sa il uiti daca te neglijeaza, dar se intampla invers. Zic sa ii explici ca iti e greu si ca ar fi ok sa ramaneti prieteni, sa va vedeti cu restul gastii. Dar fa asa doar daca consideri ca iti va fi mai usor, daca crezi ca o sa te atasezi mai mult de el mai bine lasa totul sa treaca de la sine si intra intr-o relatie cu altcinevabatting eyelashes

| feli18 a răspuns:

Probabil baiatul tau nu se pricepe la tinut legatura cu alte persoane( eu unul nu reusesc sa tin legatura cu fostele prietene, cu toate ca as vrea, mi se pare foarte ciudat sa ma bag in seama dupa 8 luni cu vrajeli). Eu zic totusi sa faci iar primul pas si cine stie. Incercarea moarte n-are!

| monymonika a răspuns (pentru feli18):

Mda, eu si cu el ne-am schimbat foarte mult. Din cauza faptului ca el m-a dat la o parte in mod indirect, adica nu ma mai cautat sa iesim si sa vorbim, eu am intrat intr-o gasca noua, mai ciudeta ce-i drept. Gasca asta e de skateri, si m-a facut sa devin o persoana mai tupeista si mai dura (in sensul bun). Stiu ca si eu s-a schimbat, dar nu stiu daca in bine sau in rau. nu prea mai stiu multe de el.e asa.o frica in mine...

| feli18 a răspuns (pentru monymonika):

Si eu am trecut printr-o faza ca asta. Eu am ales s-o las balta fiindca am realizat ca nu merita, au fost niste complicatii mai urate s.a.m.d. Da-i inainte doar daca tu consideri ca merita efortul in caz contrar incepi sa te gandesti la vreme