| Raven2Esmay a întrebat:

Deci am o dilemă si chiar nu stiu ce sa fac.
Deci eu am fost impreuna cu un băiat vreo 5 luni asa anul trecut, ideea e ca eu sunt o persoana mai rece si imi pasa de el cat nu cat o făcea si el, el susține că ma iubea. Eu am fost mai mult cu el pentru ca ma simteam prost pentru el, imi spusese anumite chestii si d-astea. E un băiat super dragut care merita fericire. In vara s-a despărțit de mine, mintindu-ma ca nu mai simte nimic si a fost cu alta fata am aflat mai tarziu, motivul adevărat al despartii a fost ca el s-a mutat. Relatia noastra a fost mai secreta asa si cand am mers iar la liceu stiau cam toti, nu asta e problema. El a venit sa ne mai viziteze si sa zicem ca a venit si la mine acasă am văzut putin dintr-un film si cand sa plece ne-am sarutat. Ieri cand a plecat am vorbit cand a ajuns acasă si m-a intrebat daca mai suntem impreuna intruncat el a avut mereu sentimente pentru mine, dar eu l-am cam refuzat din cauza distanței. Desigur el s-a întristat si chiar nu stiu ce sa fac. Adică nu vreau sa stea supărat pe mine si d-astea. Va rog dati-mi un sfat. Multumesc daca ati citit până aici.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

N-ai ce sa faci si nu esti responsabila cu nimic, ii trece lui.

| ℓαυяα a răspuns:

Lasă lucrurile asta, dacă s-a despărțit de tine pentru alta, e posibil sa facă asta iar. Nu te complica.

| Andreeush a răspuns:

Nu crezi că dacă te-ar fi iubit nu va-ți fi despărțit?
Mulți au relații la distanță, deci ar trebui să treci peste ce a fost.
Lui o să îi treacă repede.
Viața merge înainte.