| anonim_4396 a întrebat:

acum ceva timp am cunoscut o fata pe o retea de socializare. Am vorbit cu ea etc...o plac foarte mult si ea pe mine de asemenea dar eu stau in Bucuresti iar ea la aprox.300 km distanta fata de Bucuresti. Ce sa fac? Ca alta ca ea nu mai gasesc. Mai ales in Bucuresti. Nu stiu ce sa fac, offf...voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| girlpoisson555 a răspuns:

Asta e chestia, odată ce vă întâlniți o să vă fie greu la desparțire, dar probabil o să așteptați cu nerăbdare momentul în care o să vă revedeți. Eu nu m-aș mai avânta în chestii gen, pentru că mi-am învățat lecția. Dar e foarte drăguț să știi că cineva dintre atâtea persoane/fețe de la el/ea din oraș te-a ales tocmai pe tine și te iubește pentru ceea ce ești nu pentru cum arăți sau alte treburi. Dacă e așa mare dragostea, de ce să nu încercați să vă vedeți? Măcar odată, poate n-o să vă placeți, poate o să vă placeți chiar mai mult. Totul se bazează pe încredere, sinceritate și lucruri făcute cu cap. Dacă o să fie vreun "eșec" atunci vei primi o lecție iar dacă o să fie o reușită o să te bucuri mereu că ai facut pasul ăsta, de a vă întâlni. Una e face to face, alta e disctuția la telefon/mesaje/skype și alte rețele. Eu te sfătuiesc să o întâlnești, nu ai nimic de pierdut în afara celor 120 de lei! big grin baaaaaaaaaaaftă multă!

21 răspunsuri:
| Xmadness a răspuns:

Parerea mea e ca o relatie la distanta nu are cum functiona. Doar daca toti 4 sunteti fericiti...ori faceti ceva si aveti o relatie normala ori o terminati acuma inainte ca unul din voi sa sufere ca un prost pentru nimic.

| neutrino a răspuns:

Ce conteaza pentru tine aceasta distanta, daca esti fericit?

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Pai tocmai ca nu suntem prea fericiti. Adica, stii ce vreau sa spun : sumtem da vrem sa ne intalnim

| cristimihailov a răspuns:

Taie raul acum, nu mai tarziu.

| Hakuouki a răspuns:

Ofofof...atata lipsa de imaginatie, imi trezeste amintiri chestia asta cu distanta. Ti se va parea ciudat, dar distanta apropie, adica nu e numai pasiunea fata de persoana, dar sa stii ca la mama naibii e cineva care se gandeste la tine si care simte la fel ca tine (poate daca erati vecini nu va dadeati atata importanta incat sa va cunoasteti sau nu v-ati fi putut cunoaste din cauza fizicului, zic ca ar fi intai atractia fizica, la distanta prima e cea sufleteasca), te face sa te simti fericit. Asa daca e vorba de o relatie cu vecina de la doua strazi distanta te gandesti ca te place pentru cum arati sau mai stiu eu ce, oricum e draguta situatia, insa nu degeaba se spune ca relatiile la distanta nu tin, nu vreau sa te descurajez, din contra, chiar sper sa va mearga bine si sa iasa o relate intre voi doi (de exemplu ati putea alege sa faceti facultatea in acelasi oras, amandoi la camin si apoi v-ati muta impreuna, zic si eu). Oricum, succes.

| NameHarris a răspuns:

Beneficile reletie la distanta toti 4 sunt fericiti

| girlpoisson555 a răspuns:

Știi cum e cu relațiile la distanța?
Foarte nașpa. Am impresia că aceasta este o iubire cu adevărat sinceră şi profundă. Pentru că pur şi simplu nu te uiţi la fizicul acelei persoane, nici la haine, nu îţi pasă dacă e şifonat, nearanjat, ci priveşti doar prin suflet, ştii că o inimă caldă se află acolo, undeva în lume, şi că aşteaptă la fel de tare ca tine să vă vedeţi. Şi cu cât e mai mare aşteptarea, cu atât mai mult se acumulează pasiunea. Necesită multă sinceritate, multă încredere. Mult efort. Dar dacă tu ești fericit încearcă să vă vedeți odată și să vedeți cum stă treaba. Eu am trecut prin așa ceva, am fost mințită și după un an, la final toți trei am fost fericiți, mai puțin eu. Trebuie să ai mare grijă cui îi încredințezi sentimentele, dacă merită sau nu. Dar dacă nu riști nu câștigi, încearcă, altfel îți vei pune mereu întrebarea, cum ar fi fost dacă. happy baftă!

| Alexia26 a răspuns (pentru girlpoisson555):

"Dar dacă nu riști nu câștigi, încearcă, altfel îți vei pune mereu întrebarea, cum ar fi fost dacă."

Frumos spus. Incearca. Toti 4 sunt fericiti, e un banc.

| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

Ai descris foarte bine relatia noastra dar o calatorie dus-intors costa 120 de lei si chiar as da banii astia ca sa o intalnesc pe frumoasa mea dar ma gandesc ca ne intalnim dar trebuie sa ma intorc si acasa apoi ajung iar in situatia initiala.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru Alexia26):

Nu tot timpul toți 4 sunt fericiți. Pot fi toți 3 fericiți sau în cel mai mega fericit caz doar ei 2. happy

| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

Da...mersi happy

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu mare plăcere, sper să faci ceea ce-ți dorești!

| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

Dar mai am o foarte mare problema :-( ce fac cu parintii? Am niste parinti foarte ciudati si nu cred ca vor reactiona asa cum imi doresc eu deci cum sa-i convig?

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasă-mi un mesaj pe privat și vorbim mai multe dacă vrei big grin

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă rog se pare că nu pot trimite mesaj, datorită statutului meu de junior.
Nu știu câți ani ai dar ai putea încerca să porți o discuție deschisă cu mama ta, sau tatăl tău, de care ești tu mai apropiat și s-o rezolvi cumva. Dar să te gândești bine. Să ști sigur că asta e ceea ce-ți dorești și că și ea își dorește același lucru, fără scuze, promisiuni sau alte chestii. Cert e că ți-aș spune mai multe și mă enervează că nu pot să-ți las mesaj! confused

| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

Iti multumesc ca ma ajuti. Amandoi avem 16 ani

| anonim_4396 explică (pentru girlpoisson555):

Ai whatsapp?

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi pare rău c-am răspuns așa târziu dar nu am reușit să mă loghez pe site. Nu am, eventual o adresa de mail happy.

| girlpoisson555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e chestia, odată ce vă întâlniți o să vă fie greu la desparțire, dar probabil o să așteptați cu nerăbdare momentul în care o să vă revedeți. Eu nu m-aș mai avânta în chestii gen, pentru că mi-am învățat lecția. Dar e foarte drăguț să știi că cineva dintre atâtea persoane/fețe de la el/ea din oraș te-a ales tocmai pe tine și te iubește pentru ceea ce ești nu pentru cum arăți sau alte treburi. Dacă e așa mare dragostea, de ce să nu încercați să vă vedeți? Măcar odată, poate n-o să vă placeți, poate o să vă placeți chiar mai mult. Totul se bazează pe încredere, sinceritate și lucruri făcute cu cap. Dacă o să fie vreun "eșec" atunci vei primi o lecție iar dacă o să fie o reușită o să te bucuri mereu că ai facut pasul ăsta, de a vă întâlni. Una e face to face, alta e disctuția la telefon/mesaje/skype și alte rețele. Eu te sfătuiesc să o întâlnești, nu ai nimic de pierdut în afara celor 120 de lei! big grin baaaaaaaaaaaftă multă!

| Iridescent a răspuns:

Ai uitat sa specifici varsta voastra.citez,,nu cata in departare Fericirea ta, iubite!'' M. Eminescu (Floarea Albastra). Esti in Bucuresti, fete sunt destule...bafta la agatat!

| Aurelian_Dumitrașcu_1985 a răspuns:

Aceeasi poveste am patit-o si eu cand eram mai mic.
Eu m-am dus la ea sa o vad, dar inainte i-am trimis un ursulet de plus pentru a avea adresa ei.
Cand am ajuns la botosani in cazul meu, ea nu a mai raspuns la telefon, asa ca s-a trezit cu mine la usa. Sfatul meu este sa incerci ca nu ai nimic de pierdut, in caz ca nu merge nu-i nimic, te-ai plimbat. succes!

| anonim_4396 explică (pentru Aurelian_Dumitrașcu_1985):

Pai si ai ajuns la ea si, ce ati facut? S-a suparat? :-)