| filipromina a întrebat:

Hey TPU!
As avea nevoie si eu de un sfat...cunosc un baiat...de pe o retea de socializare...nu gen matrimoniale prostii de genu...cio aplicatie ce am gasit.o din greseala... oricum nu cont acolo l.am cunoscut pe el...am vorbit din prima foarte mult si ne.am atasat uul ce celalat...vorbim pe engleza fiindca el e din U.K iar eu sunt recent mutata in Germania... oricum ni conteaza nici asta..ideea este ca e prea aww cu mine mereu are grija de mine sa dorm etc etc...am obiceiu de a ma infometa si de a nu dodmi noaptea de aceea el are grija de mine chiar de la distanta ...nu stiu e ciudat...dar m.am atasat de el foarte mult...ce pot sa fac...fiindca suntem si la distanta...ugh :/

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Poti sa nu ai incredere in chestiile astea. Piate ca acolo arata cumva, dar in realitate poate fi vreun bosorog.Nu e sigur niciodata si nu are rost... Vorbeam si eu pe un site cu altii asa in engleza dar doar ca sa mi-o inbunatatesc si sa aflu chestii despre acea tara.
Sgatul meu e sa nu te indragostesti de o poza pe internet!winking

| baru a răspuns:

Da,,,este frumos! Realitatea este cu totul alta. Tot ceea ce este mai frumos, este in jurul nostru!

| SkyPilot a răspuns:

Tine-ti sentimentele sub control pana cunosti personal baiatul. Una este ce iti inchipui tu despre el pe net iar realitatea cu totul alta. Fiecare spunem ce ne place despre noi si trecem cu vederea defectele pe care le avem. Mai rau, completam ce nu stim dspre celalalt ce ce ne-ar place sa fie si ne formam o imagine idealizata.
In ultimul rand o relatie la distanta este tare pacatoasa, suferi ca iti lipseste celalalt, este usor sa fii gelos si sa ti se erodeze incredrea.

| filipromina explică:

Ei bine da la inceput m-am gandit ca poate fi un bosorog pedofil...dar intr-o zi am zis ca neaparat trebuie sa il vad la web ...sa vad ca e el...ei bine da el era...e un site nu chiar de bosorigi oricum pot spune...se numeste Talklife... daca ai vreo problema poti intreba...e ceva de genu TPU ...alegi categorie bla bla bla ...iti spui problemele mai exact iar daca vrei poti fi anonim ...oricum...nustiu ce sa fac ...fiindca e la distanta si asta ma doare...dar fara el iar nu e bine..acum sunt si la scoala noua ...in Germania...aici sunt singura n-am prietenii etc. Ai meii exagereaza cu invatatu..eu invat ...doar ca ai mei exagereaza...n-am voie la internet deloc saptamana...ei bine stau pe ascuns..ugh zici ca as avea 10 ani... oricum ..nu am nici o idee...fiindca il mai am doar pe el in momentul de fata... familia imi sta pe cap sa incetez cu netu si dormitu meu mult si sa stau sa invat...desii eu invat...ai meii imi zic eu "chiar daca ti-ai terminat toata treaba mai refaci odata acelasi luvru sau faci altceva in plus de invatat dar sa faci ceva " asta fac in fiecare zi dupa scoala...mananc fac teme erefac tema fac exercitii invat iar fac exercitii apoi mai refac tema apoi mai citesc apoi iar invat si tot asa pana seara tarziu cand sunt rupta de oboseala ...il mai am deci doar pe el...desii nu il am aici cu mine el imi este alaturi de la distanta ...stie ca in acest moment nu prea imi merge nimic bine. ..nu m-a lasat un minut...incontinu avea grina de mine ca sa zic asa...de la chestiile astea si de la scoala si familie nici nu prea mai mananc...deci nici nu prea am grija de mine ...de saptamani bunee mananc foarte aiurea...deobicei mananc...dar aceasta in cantitati extrem de mici ...ma mir ca inca ma mai tin pe piciore...ughh oricum...sunt confuza ...am nevoie de el...chiar am nevoie...sa ma stranga in brate ...sa am si eu parte de cineva macar care imi este alaturi...eu sunt pur si simplu pe cont propiu... familia se asteapta mai mereu sa dau ceva...dar niciodata nu ma intreaba..."heii ce faci cum te simti esti okay...stii te intreb fiindca nu toata lumea are numa momente splendide ci si momente grele in care are nevoie de sprijin pot sa te ajut cu ceva?"..mdaa...n-am auzit asta never de la ai meii...la scoala fara prieteni singura...si cand zig singura ma refer singura singura...stau in banca ma uit in pamannt si ma gandesc toate ziua cand se termina si ziua acea...ughh sad ...omg scriu romane *** sunt acel gen de persoana

| GeaninaMrr a răspuns:

Eu zic ca nu prea merge o relatie la distanta... oricum succes