| noname2910 a întrebat:

Hey TPU.
acum o luna am avut ultimul contact sexual, am folosit protectie dar la inceput am incercat si fara prezervativ, fara sa ejaculeze.la o saptamana mi-a aparut o pata de sange pe chilot,dar imi aparuse si inainte sa am contactul,mi-a venit menstruatia normal,insa la o saptamana dupa ce s-a terminat au inceput sa ma doara sanii,nu tare, si uneori sa am crampe, exact ca la pms.mentionez ca sunt si intr-o perioada foarte stresanta dat fiind ca incep bacul peste cateva zile.dar totusi poate fi vorba si de o sarcina?sad

Răspuns Câştigător
| thekidno1 a răspuns:

Daca nu a ejeculat sansa ca tu sa ramai insarcinata este mica, dar exista deoarece inainte de a ejecula mai este eliminata o cantitate de lichid seminal care contine spermatozoizi.
Din cate spui tu sunt sigur in proportie de 98% ca nu esti insarcinata.
Succes la bac, si data viitoare folositi prezervativul.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este prea devreme pentru a trage vreo concluzie legata de sarcina, dar daca vei continua sa faci sex in acest fel, sigur norocul te va parasi.

| pietrean a răspuns:

Daca ati avut contact sexual fara ejaculare, si apoi ti-a venit si menstra, nu ai cum sa ramai insarcinata! Mai mult ca sigur, STRESUL isi spune cuvantul!

| corina000 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu-i stres. Succes la bac!

| Ghita_Ioana_Ruxandra_1990 a răspuns:

Daca nu a ejaculat, sunt foarte mici sanse ca tu sa fii insarcinata. Succes la bac!

| Capatzana a răspuns:

Chilotu' sangereaza!
Mergi cu el la medic!

| noname2910 explică (pentru Capatzana):

Eu am pus o intrebare serioasa, daca raspunzi doar ca sa iti bati joc, mai bine nu o mai fa.