| anonim_4396 a întrebat:

ajutati-ma si pe minebig grineci imi place de o fata.Nu stiu cum sa fac sa fie macar putin atrasa de mine si ea.CRED ca are o relatie cu altu.Am 14 ani la fel ca si ea si ca si ala pe care il banuiesc.Nu stiu cum sa ma comport cu ea.Nici macar nu pot sa vorbesc ca ma blochez cand o vad.De obicei ma intreba:,, Buna! Ce faci ADI?" si eu nu stiam ce sa zic dar in 5 secunde raspundeam:,, Bine!" si pleca si ea si eu.Acuma mai e si problema ca eu gandesc negativist(asa mi-a zis familia si niste prieteni). adica mereu imi zic lasa ca o uit sau ala arata mai bine.(Desi am luat locul 2 pe tara la semifinalele de la judo. fac karate de la 3 ani. Am facut:Handbal, Innot, Karate shotokan, Unifight si judo in final fac de 3 ani.)Sunt a 8 a l fel ca ea si este in aceeasi scoala cu mine. Daca puteti dati-mi adresele voastre de messenger. ajutati-ma cat mai rapid va rog mult.Simt ca nu pot sa respir fara ea.Eu nu stiu nici macar ce fel de comportament trebuie sa am si ar fi a 2 a relatie.Nu stiu cum sa vorbesc cu ea.Deci va rog luatima de la 0/plz. DAU FUNDA.Id meu este djady35!

4 răspunsuri:
| MyChemicalRomance a răspuns:

Uite cum ar fi cel mai usor, fa rost de id'ul de mess, cateva zile dai de banuit ca o placi, ntreab-o u ce face, nu astepta sa te intrebe ea caci astfel va crede ca nu iti pasa si nu e imp pentru tine, niciodata sa nu o igg, si un "buna" e f ok dai il zici cand va intalniti, daca nu ai tupeu sa ii zici in fata ce simti pentru ea, mai bine trm un mass...asa m-a facut eu si crede-ma a a iesit foarte bine. Daca vrei sa mai vb...trm un msj sa iti dau id'u meu,
Bafta :*

| dani112 a răspuns:

Cand iesi cu ea pe afara fi foarte indiferent si dai doar un pic de atentie.

| gaddu a răspuns:

Cea mai simpla solutie este sa faci rost de id ei de mess si sa vorbesti cu ea, dar ai putea sa te bagi in grupul ei de prieteni si atunci cand ies ei sa mergi si tu, asa vei fi mereu in preajma ei si puteti sa va cunoasteti mai bine

| Kiss2011 a răspuns:

Incearca sa vorbesti mai mult cu ea,chiar daca iti este teama invit-o la un suc unde puteti deschide subiecte pe care le aveti in comun, dupa ce va cunoasteti mai bine destanui-te si spune-i tot ce simti pentru ea, crede-ma va merge.happy