| Radandam a întrebat:

Ce credeți ca poate fi? Deci uitati:dacă merg repede la un moment dat, sa zicem după ce merg vreo 5 minute repede începe sa ma doară in interior la talpa și simt o căldură acolo, ma doare și ma deranjează, dacă ma opresc 20 de secunde din mers când ma doare, îmi revin și nu mai simt durere. Doar când merg repede mi se întâmplă asta. Ce poate fi? Deja e puțin deranjant, eu cred ca este de la osul mare al gleznei, acum nu știu ce sa zic...treaba asta mi se întâmplă de câțiva ani. Păreri?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Motivele pentru care te pot durea picioarele pot fi mai multe:
- incaltaminte necorespunzatoare - vorbeste cu un pantofar priceput, cu mare experienta
- mersul incorect si calcatul gresit - incearca sa umblii descult, sa cauti pozitie pentru talpa in care nu-ti produci durere
- probleme interne ale corpului (de la diferite organe) care dau semnale prin dureri la diferite zone ale talpii (vezi zonele de presupunctura: http://healthy.kudika.ro/......video.html )

| RAY a răspuns (pentru Bula):

Si greutatea conteaza mult, eu avand peste 25 de kg ma dureau toti, in urma slabiri nu am mai simtit nimic

| Bula a răspuns (pentru RAY):

Evident, si presarea sau lovirea pot cauza dureri.

| RAY a răspuns:

Conteaza mult ce incaltaminte ai, si eu am patit asta mereu, asa ca mi am luat adidasi de sport, esti supraponderal?

| Radandam explică (pentru RAY):

Adidași cu talpa de silicon sunt buni? Sunt prea grei? Am 10 kg in plus acum

| RAY a răspuns (pentru Radandam):

Cum ai talpa piciorului mai plati?

| Radandam explică (pentru RAY):

Doctorul mi-a zis ca am platfus, dar eu cred ca osul piciorului e de vina, nu platfus

| RAY a răspuns (pentru Radandam):

Ai piciorul ca mine, scoate brandu din ele afara

| Radandam explică (pentru RAY):

Adică?

| RAY a răspuns (pentru Radandam):

Adica mai lat

| Irinelp a răspuns:

Metamorfoza ta nu este bună și pe mine ma dor picioarele de câteva săptămâni și am mers la medic care m-a trimis la un specialist care mi-a prescris tălpi ortopedice pentru că când merg picioarele nu stau perfect drepte deci este posibil ca nici ale tale să nu fie prea drepte și de-asta te dor.