| MariaAna1996JqYv a întrebat:

Am 14 ani si iubitul meu 15. El e de la munte,eu sunt de la oras. Il vizitez de foarte multe ori. cam in fiecare luna,iar el mi-a propus miw sa ne facem planuri pentru la iarna. Adica,in afara ca o sa ne suim pe munte si ne dam cu sania de acolo, si eu si el ne dorim si un moment romantic. Săruturi, chesti.
Ce planuri sa-i propun? Fundita :*!

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce moment romantic e ala programat cu 3 luni inainte?

| neutrino a răspuns:

Daca nu stiai iti spun eu ca si la noi exista multe si mari orase si la munte. Deci "iubitul" tau poate fi si el de la oras, nu numai tu. Inca un amanunt: in toate orasele ( si nu numai) exista si scoli, unde poti merge macar sa inveti sa scrii. Bafta!

| Fatamuntilor a răspuns:

Maria,mama faptul ca-ti faci planuri nu -i tocmai rau.dar te gandesti, poti sa faci asta?! Sarituri, chesti...aaa saruturi...Si parintii te lasa?

Lasa romantismul(macar stii ce-i ala)?
Multi au vrut romantism si au obtinut altceva (cred ca intuesti unde bat)

Astepta, asteapta, ai doar 14 ani, nu 70.

| ywar a răspuns:

Mai Maria, astia de la munte sunt oameni zdraveni asa, hraniti bine, au si cas, si branza si oi si activia. Vrei romantism? Ti-ai pus intrebarea ca pana in iarna mai e mult? Deci. stai calma. Sa va suiti pe munte iarna nu e chiar o alegere inteligenta - asta demostreaza cat de imatur e. Problem a e sa vezi si tu asta si sa nu Doamne fereste sa vrei morcovi ca daca te afla ai tai ai imbulinat-o!
La 14 ani voi vreti sex?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad parintii vostri in ecuatia asta, realizez insa ca in amandoi, dar mai mult in tine, colcaie hormonii si apropo, vezi ai sanse mari sa ramai insarcinata la munte, e aerul curat!

| Alicezzz a răspuns:

Planurile le faci la momentul potrivit, traieste momentele frumoase asa cum vin ele happy

| Vlach a răspuns:

Eu zic sa nu programezi nimic, lasa lucrurile sa vina de la sine

| dana12848 a răspuns:

Fara programari e mult mai tare tongue

| AlexandraCris a răspuns:

Romantism? Mai e până la iarnă. Romantism + programare? Nu prea merg. Adică ar fi bine dacă totul ar fi spontan. Şi dacă vrei ceva romantic, fără să faceţi dragoste, mai bine o cină romantică sau o plimbare seara, după cină. Vă puteţi opri undeva, pe o bancă, unde să aveţi intimitate cât de cât. Şi să vă sărutaţi la lumina lunii, sub stele... Pff, nu ştiu... Ideea e să fie spontan laughing)

| PetreIspitescu a răspuns:

Buna,

Un program bun ar fi cam asa:
- la ora 10 va treziti. Va faceti temele pana la ora 12:00, 13:00. Mancati de pranz apoi va vedeti de la ora 14:00 pana ora 18:00. Va intoarceti acasa pentru cina de seara. Aveti grija la ce scuze inventati acasa, nu vreti sa va creati probleme. Va revedeti de la ora 20:00 pana la ora 21:30 max si va intoarceti acasa. Lasati prostiile si puneti mana pe carte.