| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si 1, 61 m, picioarele mele sunt foarte scurte, nu stiu daca voi mai creste, ma puteti ajuta cu exercitii sau tratamente ce mi-ar folosii.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| 0IoAnA0 a răspuns:

Buna!happy Din cate stiu eu nu poti face sa iti creasca picioarele prin exercitii sau medicamente...doar prin o operatie prin china sau japonia. Asa ai tu constitutia corpului tau si nu trebuie sa te superi din cauza asta:*.

| kirin a răspuns:

La varsta ta ii cam anormal sa ai aceea inaltime... daca ai o greutate mare atunci din cauza asta.tratamente pentru asa ceva nu am auzit.incearca sa slabesti(daca e cazul) si alearga macar 15-30 min pe zi.

| johnyjohny a răspuns:

Incearca in fiecare zi sa stai atarnata undeva in jur de 10 minute ca si cum ai face tractiuni dar stai doar atarnata.
Unii comegi ai mei fac caiac / canoe si ei fac asta in fiecare zi zi sau inaltat foarte brusc de la 1, 72 la 1, 87 pe percursul la cateva luni

| AncaTeo a răspuns:

Buna! dupa parerea mea esti putin cam scunduta pentru varsta tabig grin
ceea ce poti face ca sa mai cresti in inaltime este sa mergi la inot!
Inotul te ajuta sa te dezvoltiwinking

Baftaaa :*